Znojmo: Originální architekturu ve spojení s vinařstvím najdete v Domě umění

04.09.2015 9:20 | Zprávy

Vernisáž s cimbálovou muzikou a vínem stylově otevřela mezinárodní putovní výstavu Architektura a víno ve střední Evropě. V Domě umění na Masarykově náměstí je k vidění od 2. září do 21. listopadu. Prohlédnout si ji tak budou moci i návštěvníci Znojemského historického vinobraní.

Znojmo: Originální architekturu ve spojení s vinařstvím najdete v Domě umění
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

Výstava představuje nejvýznamnější architektonické počiny v osmi zemích s bohatou vinařskou historií: Česku, Slovensku, Polsku, Rakousku, Německu, Maďarsku, Slovinsku a Itálii. Vybraná vinařství těchto zemí jsou jedinečná jak svou vinařskou produkcí, tak architektonickým ztvárněním výrobních provozoven.

Výstavní projekt reaguje na nové trendy v tomto odvětví, díky nimž se stávají vinařství atraktivním zážitkem pro každého návštěvníka a napomáhají rozvoji daných regionů.

Za projektem stojí Galerie Jaroslava Fragnera v Praze. Její ředitel Dan Merta na vernisáži ve Znojmě zdůraznil, že postavit atraktivní vinařství dnes patří k prestižním zakázkám světových architektů a studií. Architektura vinařství je tak prezentována jako kulturní i společenský fenomén, jako spojnice tradičního řemesla a současných technologií i progresivního designu.

Výstava je navíc obohacena o ukázky prací znojemského architektonického studia ORA. Tvoří ho trojice mladých, talentovaných lidí Barbora Zmeková, Jan Hora a Jan Veisser, kteří si svůj hlavní směr dali i do zkratky názvu Originální Regionální Architektura. Za své práce již sklidili několik uznání a teď chystají cyklus přednášek, ve kterém chtějí architekturu přiblížit veřejnosti. Vlastně s tou myšlenkou začali již na výstavě Architektura a víno ve střední Evropě v Domě umění.
 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nový Jičín: Letošní Slavnost města bude oslavou historie a světových vazeb

22:05 Nový Jičín: Letošní Slavnost města bude oslavou historie a světových vazeb

Letošní slavnost města, která se uskuteční v pátek a v sobotu 6.-7. září, se ponese v duchu tématu „…