Znojmo: Práce na obchvatu zkomplikují dopravu na hlavním tahu před městem. Bude tu jezdit kyvadlově

18.04.2019 21:00 | Zprávy
autor: PV

Nejčilejší stavební ruch bude letos v rámci stavby obchvatu Znojma probíhat u napojení obchvatu na výpadovce na Prahu/Jihlavu. Od středy 24. dubna bude provoz v úseku začínajícím cca 400 metrů od kasárenské křižovatky a končícím na začátku zahrádkářské kolonie řízen kyvadlově semafory jedním jízdním pruhem. S tímto dopravním omezením musí řidiči počítat do 20. října 2019.

Znojmo: Práce na obchvatu zkomplikují dopravu na hlavním tahu před městem. Bude tu jezdit kyvadlově
Foto: Znojmo
Popisek: Znojmo

Uzavírka je rozdělena do dvou etap. Od 24. dubna do 31. července bude provoz v částečně uzavřeném úseku silnice I/38 bude veden kyvadlově jedním jízdním pruhem a bude řízen semafory. Od 1. srpna do 20. října bude provoz z uzavřeného úseku silnice I/38 převeden na část nově vybudované přeložky silnice I/38, po které bude provoz veden kyvadlově jedním jízdním pruhem a bude semafory.

Pro zajištění plynulejšího provozu bude po celou dobu trvání uzavírky silnice I/38 každý týden v pondělí v době od 6:00 hodin do 9:00 hodin provoz řízen poučeným pracovníkem. Jde o nejexponovanější čas v souvislosti s tranzitní dopravou, která Znojmem projíždí.

Pro doplnění ještě uvádíme, že ulice Hlavní v Příměticích, která byla z důvodu prací na mostu obchvatu uzavřena od července loňského roku, bude od zítřejšího rána průjezdná.

Aktuálně stavěná část obchvatu o délce cca 3,5 km od kasárenské po únanovskou křižovatku bude zprovozněna na podzim 2019.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.