Znojmo: Prostranství u hřbitova na Hradišti dostane novou podobu

19.02.2024 13:33 | Tisková zpráva
autor: PV

Studie na revitalizaci plochy u hřbitova na Hradišti bude hotová do konce května tohoto roku. Navrhne výslednou podobu proměny sportovně-relaxační zóny, po které volají obyvatelé této příměstské části. Vypracování studie zadali znojemští radní na své poslední schůzi.

Znojmo: Prostranství u hřbitova na Hradišti dostane novou podobu
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

„Rádi bychom začali se samotnou realizací ještě letos. Slíbili jsme to občanům na Hradišti. Právě proto jsme urychleně zadali studii prověřenému architektonickému studiu ze Znojma s tím, že výslednou studii dostaneme během května,“ uvedla záměr města starostka Znojma Ivana Solařová. Architektonicko-krajinářská studie navrhne nejen výslednou podobu sportovně-relaxační zóny, ale také zohlední širší kontext celého území, zejména venkovský a historizující charakter příměstské části Hradiště a návaznost na Národní park Podyjí.

„Jak víte, původní projekt, který zadali naši předchůdci na radnici, nebyl předem konzultován se Správou Národního parku Podyjí a bohužel tak oprávněně nevyhověl požadavkům na stavby v chráněném území. Tomu chceme předejít, takže jsme oslovili národní park předem a jejich zástupce bude i členem pracovní skupiny k projektu,“ informovala starostka. Právě vytvoření pracovní skupiny k projektu má podle jejích slov zajistit, aby byli s výsledkem spokojení občané i zástupci zainteresovaných institucí. „Přizvali jsme členy komise pro příměstskou část, a to i zástupce opozice, ti všichni zastupují občany Hradiště. Nová sportovně-relaxační zóna bude sloužit všem občanům, takže jim chceme dát možnost se k projektu v průběhu jeho příprav vyjadřovat,“ vysvětlila starostka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.