Znojmo: Radnice ocenila 30 osobností

22.11.2019 21:10

Listopad ve Znojmě patřil oslavám událostí roku 1989. 30. výročí sametové revoluce si lidé připomínali v knihovně, divadle, na koncertu písničkářů v Louce i na pietních shromážděních.

Znojmo: Radnice ocenila 30 osobností
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

Město Znojmo u této příležitosti připravilo výstavu Znojmo – 30 let od sametové revoluce, kterou představilo v rámci tradičního Dne otevřených dveří radnice 17. listopadu. K vidění je i nyní v ulici Hradní u rotundy sv. Kateřiny. Kromě výstavy návštěvníky čekala prohlídka kanceláří vedení města, setkání s místostarosty a nakonec i diskuze se starostou Janem Groisem.

Znojemská radnice také ocenila osobnosti různého věku, které díky sametové revoluci, díky tomu, že přišla svoboda a demokracie, mohly rozvíjet sami sebe a tím i svoje město a svůj region, a to v různorodých oblastech. Cenu Jana Vlka obdrželo symbolicky 30 osobností. Galavečer Znojemská sametová se uskutečnil v Městském divadle ve Znojmě a předání cen se ujal starosta Jan Grois. Seznam oceněných i s jejich krátkým medailonkem najdete v příloze.

Sváteční večer zakončil pietní akt před divadlem. Představitelé města Znojma, různých spolků a sdružení si připomněli události 17. listopadu a Den boje za svobodu a demokracii. Hymnu zazpívala zpěvačka Barbora Štanclová, zazněly proslovy vedení města i studenta Bruna Tavalyho a nakonec proběhlo symbolické rozsvícení svíček na oslavu výročí sametové revoluce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přerov: Tři zebry v blízkosti školy jsou nasvětleny, cesta přes silnici je tak bezpečnější

21:04 Přerov: Tři zebry v blízkosti školy jsou nasvětleny, cesta přes silnici je tak bezpečnější

Podzimní a zimní příšeří, brzká tma, rovná cesta podél nákupního centra, která láká k rychlejší jízd…