Znojmo: Školy opět poskytnou bezplatné obědy. Již posedmé

11.04.2021 7:27

Celkem osm znojemských mateřských a základních škol se ve školním roce 2021/2022 zapojí do projektu Jihomoravského kraje, díky kterému získají finance na podporu dětí ze sociálně a ekonomicky slabých rodin. Jedná se o projekt Poskytování bezplatné stravy dětem ohroženým chudobou ve školách v Jihomoravském kraji. Projekt se opakuje v pořadí už posedmé.

Znojmo: Školy opět poskytnou bezplatné obědy. Již posedmé
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo
reklama

Cílem projektu je zajistit dětem z rodin v hmotné nouzi pravidelnou kvalitní stravu ve školních jídelnách mateřských a základních škol a víceletých gymnázií a vypěstovat u nich zdravé stravovací návyky. Znojemské školy se do projektu zapojují a každým rokem také stoupá počet dětí, kterým je podpora poskytnuta. Kromě primárního cíle nasytit tyto děti sleduje projekt i cíle sekundární, zvýšit jejich školní docházku, účast na předškolním vzdělávání, účast na odpoledních zájmových aktivitách a celkově integraci do společnosti.

„Projekt opět rádi podpoříme, neboť se jedná o smysluplnou podporu těm, kteří ji opravdu potřebují. Městu jako zřizovateli a ani samotným školám nevzniká žádná finanční zátěž. Výdaje projektu jsou hrazeny z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD) a z prostředků státního rozpočtu,“ říká místostarosta Znojma Jan Grois.

Ve Znojmě se do projektu letos zapojí všechny tyto vzdělávací zařízení: Základní škola, Znojmo, nám. Republiky 9, Základní škola, Znojmo, Mládeže 3, Základní škola a Mateřská škola, Znojmo, Pražská 98, Základní škola JUDr. Josefa Mareše a Mateřská škola, Znojmo, Klášterní 2, Mateřská škola, Znojmo, nám. Republiky 15, Mateřská škola, Znojmo, nám. Armády 9, Mateřská škola, Znojmo, Dělnická 2, Mateřská škola, Znojmo, Pražská 80. Projekt tak v minulých letech pomohl již několika desítkám dětí ze sociálně a ekonomicky slabých rodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hodonín: Stavba cesty přes Očovské louky pokračuje

21:17 Hodonín: Stavba cesty přes Očovské louky pokračuje

Na Očovské louky se před několika týdny vrátila těžká technika.