Znojmo: Staňte se kurýry prevence

12.11.2014 9:16 | Zprávy

Senioři patří k jedné z nejvíce ohrožených skupin osob zejména v souvislosti s majetkovou trestnou činností. Starší lidé, lidé se zdravotním handicapem, lidé důvěřiví, lidé žijící osamoceně a slabé ženy se často stávají obětí podvodníků a zlodějů. Staňte se kurýrem prevence a pomozte lidem ve svém okolí.

Znojmo: Staňte se kurýry prevence
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

Hlavním cílem projektu Senioři sobě II, jehož součástí je právě školení kurýrů prevence, je předcházení páchání trestné činnosti na seniorech, posilování jejich bezpečí a zdravého životního stylu. Základním principem projektu je využití aktivních a spolehlivých seniorů – kurýrů prevence – k oslovování vrstevníků ve svém okolí, kteří žijící osamoceně, málo vycházejí z domu, mají zdravotní problémy a snadno se tak mohou stát obětí trestného činu.

Seminář pro kurýry prevence, na kterém budou proškoleni ve výše zmíněných oblastech, se koná ve čtvrtek 20. listopadu v 9:30 hodin v zasedacím sále zastupitelstva na městském úřadě na adrese Obroková 12. Po proškolení dostanou kurýři k dispozici informační materiály a na své vrstevníky budou působit formou osvěty.                                                                                                       

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: znojmocity.cz

Referendum

Dobrý den pane Havlíčku!! Proč si myslíte, že se nemohou obyčejní lidé sami rozhodnout v referendu o směřování ČR ? Petr Vondrák

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Písek: První sdílené auto ve městě

22:09 Písek: První sdílené auto ve městě

Obyvatelé Písku budou moci v nejbližší době využít první sdílené auto.