Znojmo: Turistický kolový vláček se chystá na sezónu

19.04.2021 18:11

Pokud to situace dovolí, vrátí se začátkem května do ulic Znojma turistický kolový vláček, který během své klasické sezóny, v období od 1. května do 30. září, sveze každý rok kolem 14 tisíc cestujících. Vláček bude jezdit pětkrát denně dle vlastního jízdního řádu.

Znojmo: Turistický kolový vláček se chystá na sezónu
Foto: Archiv autora
Popisek: Znojmo, vláček
reklama

Turistický kolový vláček bude další 3 sezóny provozovat Znojemská dopravní společnost – PSOTA, s.r.o. Společnost byla pověřena na základě výsledku veřejné zakázky, která se uskutečnila formou elektronické aukce. Provozovatele schválili radní města na svém jednání 12. dubna 2021. 

Turistický kolový vláček vyráží na svou okružní cestu pětkrát denně od Louckého kláštera a odtud veze návštěvníky po nejvíce vyhledávaných místech města. Během 90minutové vyhlídkové jízdy pozná cestující, kam do přírody ve Znojmě, historické centrum a jeho romantická zákoutí, u kostela sv. Mikuláše se octne na místě s jedním z nejhezčích výhledů na údolí Dyje a zjistí, kudy do jednoho z největších podzemních labyrintů ve střední Evropě. 

Základní cena okružní jízdy je 100 korun. Pro studenty, děti a ZTP jsou jízdenky cenově zvýhodněné, stejně tak pro rodiny s dětmi. Turistickým skupinám se vyplatí předem sjednané mimořádné jízdy vlaku, kdy je nutná rezervace minimálně 24 hodin před uskutečněním jízdy. Vláček je bezbariérový, svezou se tak i lidé s invalidním vozíkem nebo rodiny s kočárky. 

Lidé mohou nastoupit do vlaku na kterékoli zastávce. Ty jsou následující: Městská plovárna Louka – Loucký klášter, Přehrada – údolí Dyje, Kostel sv. Mikuláše, Ulice Přemyslovců, Městské lázně, Mariánské náměstí, Masarykovo náměstí, ulice Milady Horákové. Jízdu doprovází i výklad o městě Znojmě. Více informací najdete na www.zds-psota.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň spustila vylepšenou verzi Elektronického portálu občana

18:09 Plzeň spustila vylepšenou verzi Elektronického portálu občana

Vyřízení úředních záležitostí je nyní pro Plzeňany ještě snazší, a to díky nové verzi Elektronického…