Znojmo: Vlkova věž otevírá 1. května

26.04.2020 20:33

Na prvního máje otevře Informační centrum ve Vlkově věži. Z důvodu vládních nařízení v boji proti koronaviru tak otevírá o měsíc později, než tomu bylo v minulých letech. Navíc v omezeném režimu.

Znojmo: Vlkova věž otevírá 1. května
Foto: Znojmo
Popisek: Znojmo

„Dle aktuálních vládních nařízení budeme samozřejmě náš provoz upravovat, nicméně teď platí, že budeme regulovat počet lidí ve věži a na ochozech, abychom dodrželi nově pravidlo max. 10 lidí, a degustace vín u nás zatím nebude možná. Tu předpokládáme od 25. května, kdy se otevírají plošně kavárny a restaurace. Hned od 1. května ale u nás bude možná nejen vystoupat na věž a užít si krásného výhledu na Znojmo, ale také nakoupit lahve vín VOC Znojmo a fungovat bude samozřejmě i informační servis, na který jsou návštěvníci Vlkovy věže zvyklí,“ říká František Koudela, předseda VOC Znojmo.

Od 8. května budou ve Vlkově věži v nabídce i 32 nově zatříděných vín VOC Znojmo. „Standardně bychom je uvedli na trh v rámci Festivalu vína VOC Znojmo, ale současná vládní opatření nám ho v tradičním termínu 8. května neumožňují pořádat. Hledáme proto náhradní termín. Nicméně – všechna vína lze od 8. května zakoupit buď ve Vlkově věži, nebo na eshopu ZDE, případně na eshopech jednotlivých vinařů,“ připomíná Koudela.

Pro lepší orientaci v kompletní nabídce vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené, kterých je několik desítek, budou k dispozici nově nabídkové karty.

V Informačním centru VOC Znojmo ve Vlkově věži je nutné samozřejmě dodržovat všechna platná nařízení, jak je například vstup do věže pouze s rouškou. Návštěvníkům bude k dispozici dezinfekce a doporučuje se dodržovat rozestupy dvou metrů.

Informace o provozní době viz níže. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat web ZDE, Facebook a Instagram VOC Znojmo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letní luhačovické lahůdky – díl čtvrtý

21:43 Letní luhačovické lahůdky – díl čtvrtý

Kdo jej mine, je buď nevidomý nebo přepitý (nikoliv léčivých vod z luhačovických pramenů). Řeč jde o…