Znojmo: Zeď ve Starém městě budou muset sanovat důkladněji

21.02.2020 17:57

Sanaci zdi ve Starém městě, která byla po demolici rodinného domu ve špatném technickém stavu, schválili radní na svém minulém zasedání.

Znojmo: Zeď ve Starém městě budou muset sanovat důkladněji
Foto: Znojmo
Popisek: Znojmo
reklama

Než se však firma mohla pustit do práce, došlo k neočekávanému sesunutí další části zdi včetně části chodníku. Původní výběrové řízení tak bude zrušeno, neboť bude potřeba větších sanačních prací.

O záměru sanace zdi v tzv. Jámě jsme informovali minulý týden – viz ZDE. V pondělí však došlo k neočekávanému sesunutí další části zdi včetně části chodníku. „Pěším je do této lokality vstup zakázán, tak se nikomu nic nestalo. Proběhlé výběrové řízení nicméně musíme zrušit a celou věc řešit jinak, protože nyní bude potřeba provést i práce, se kterými původní výběrové řízení nepočítalo,“ vysvětluje místostarosta Jakub Malačka.

Na současný stav se byl dívat statik i hasiči. „Další sesunutí je nepravděpodobné, lokalitu jsme nicméně přesto nechali uzavřenou. Nyní řešíme, jak co nejrychleji vybrat firmu, která by tuto havárii mohla neprodleně začít řešit a zeď i chodník co nejrychleji sanovala,“ dodává Malačka. Do té doby bude zeď provizorně zapřena.

Demolice rodinného domu, který je v soukromém vlastnictví, proběhla v minulém roce. Po demolici se odhalila zeď, která je ve vlastnictví města a která se do té doby opírala o rodinný dům, avšak poté se ukázala být jako možná problematická. Město proto nechalo udělat statické posouzení zdi, k návrhu sanace zdi se museli vyjádřit památkáři, následně hledalo město zhotovitele prací. Kvůli počasí se s opravami mělo začít právě až v následujících dnech/týdnech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Město zajistilo na kolejích UJEP ubytování pro matky samoživitelky

8:36 Ústí nad Labem: Město zajistilo na kolejích UJEP ubytování pro matky samoživitelky

Na podnět Krajské hygienické stanice se město snaží maximálně chránit seniory před nákazou koronavir…