Znojmo dalo Vídni okusit svou krásu i gastronomii

21.01.2016 15:42 | Zprávy
autor: PV

Minulý týden se ve Vídni konal veletrh cestovního ruchu Ferienmesse, na kterém se ve spolupráci s agenturou Czech Tourism mezi stovkami vystavovatelů z celého světa představilo i město Znojmo. Na veletrh zavítalo během čtyř dnů na 149 000 návštěvníků.

Znojmo dalo Vídni okusit svou krásu i gastronomii
Foto: Znojmo
Popisek: Znojmo

Česká republika byla oficiálním partnerem letošního ročníku tohoto oblíbeného a hojně navštěvovaného veletrhu, organizačně vše zajišťoval Czech Tourism. Jeho stánek o rozloze 140 m2 byl svou velikostí a svým celkovým pojetím nepřehlédnutelný. Na první pohled mu dominovaly dvě obří fotografie, z nichž jedna byla věnována právě Znojmu, konkrétně pohledu na kostel sv. Mikuláše a kapli sv. Václava. Atraktivitu stánku navíc po celou dobu trvání veletrhu umocňovaly živé vystoupení cimbálové muziky a ochutnávka znojemských vín se značkou VOC Znojmo.

„O možnostech účasti na tomto veletrhu jsme začali se zástupci Czech Tourismu jednat na začátku podzimu loňského roku a jsem rád, že tato jednání byla úspěšná a Znojmo zde svůj prostor získalo. Bez podpory tak silného partnera, kterým Czech Tourism bezesporu je, by pro nás byla účast na Ferienmesse a s ní související důstojná a konkurenceschopná prezentace města především z finančních důvodů více než komplikovaná,“ přibližuje začátky vzájemné spolupráce František Koudela, ředitel Znojemské Besedy, která účast Znojma na veletrhu zajišťovala. Na stánku Czech Tourismu se prezentovaly vybrané regiony a města České republiky. Znojmo jeho návštěvníky kromě již zmíněné ochutnávky vín lákalo nejen na svou historii – městskou památkovou rezervaci, znojemské podzemí, rotundu, ale i na okolní přírodu v čele s Národním parkem Podyjí, nechyběla pozvánka na Znojemské historické vinobraní 2016 a projekce krátkých propagačních videí o městě Znojmě z dílny bratrů Otrubových přímo u prezentačního pultu. Na interaktivní obrazovce, která byla součástí stánku, měli návštěvníci možnost prohlédnout si fotografie města.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…