ANO: Frakce ALDE vítá jmenování Věry Jourové českou eurokomisařkou

22.07.2014 19:58 | Zprávy

Předseda evropské frakce ALDE Guy Verhofstadt uvítal informaci z Prahy, že se česká vláda shodla na jméně Věry Jourové jako kandidátce na evropského komisaře.

ANO: Frakce ALDE vítá jmenování Věry Jourové českou eurokomisařkou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová

První místopředsedkyně hnutí ANO a současně  ministryně pro místní rozvoj  má podle vyjádření ALDE zkušenosti z  regionálních rozvojových programů EU  a posílí také genderovou rovnováhu v Evropské komisi, které hrozí, že ji bude reprezentovat méně žen než v minulosti.

"Věra Jourová  má plnou důvěru skupiny ALDE a jsem si jist, že její  nominaci bude během parlamentních slyšení v září úspěšná," řekl  lídr skupiny ALDE Guy Verhofstadt. "Jsem rád, že  vláda České republiky nominovala ženu, navíc představitelku hnutí z ANO, která bude prospěšná Evropské komisi i své zemi."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: ANO

Kolaps dopravy

Proč v Praze neustále kolabuje doprava? Proč s tím nikdo nic nedělá? A máte třeba nějaké řešení vy, když už kritizujete, byť zcela oprávněně, jiné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Trump chce mír, ne válku

9:15 Vích (SPD): Trump chce mír, ne válku

Napjatá schůzka mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyre…