ANO Jablonec nad Nisou: Prioritou primátora Kroupy je práce pro město

23.08.2019 6:34

Reakce hnutí ANO Jablonec nad Nisou na Společné prohlášení klubu zastupitelů ODS a Místní rady ODS Jablonec ze dne 22. 8. 2019.

ANO Jablonec nad Nisou: Prioritou primátora Kroupy je práce pro město
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO
reklama

To, že hnutí ANO a ODS shodně hlasovaly pro odvolání Štěpána Matka a Petra Klápště (Společně pro Jablonec) z Rady města, ještě neznamená, že by hnutí ANO souhlasilo s přidělením postů primátora a náměstka pro ekonomiku a majetek ODS, jak ODS navrhla na úterním jednání, které sama iniciovala.

Důvodem odvolání zmíněných uvolněných radních byla dlouhodobá nespokojenost s jejich prací či vysoká finanční zátěž pro městský rozpočet. Zároveň jejich odvolání otevřelo dveře k jednáním v současné koalici, o případné nové koalici či duhové Radě města, která by fungovala ve prospěch města a ve které by i ODS mohla mít své zastoupení. Společné hlasování v několika bodech na jednom zasedání zastupitelstva skutečně neznamená, že už je narýsovaná nová koalice.

V roce 2018 jsme šli do komunálních voleb s tím, že chceme na jabloneckém magistrátu změnu. Návrh ze strany ODS, aby se stal primátorem Jiří Čeřovský, který byl starostou Jablonce v letech 1994 až 2006, tuto změnu při vší úctě skutečně nepředstavuje. Hledáme proto další varianty, jak by mohla městská rada vypadat s tím, že stále preferujeme duhové složení, tedy aby v ní měly zastoupení strany a hnutí napříč politických spektrem.

Výše uvedená změna mimo jiné znamená průhlednější finanční podporu sportovním spolkům a dalším subjektům, které jsou nějak propojeny se členy ODS. Nastavili jsme dotační tituly tak, aby u všech sportů byla jasně daná kritéria pro přidělování dotací a tento systém byl také respektován. To samé platí v oblasti kultury a také pro přidělování peněžitých darů na aktivity a akce, jejichž pořadatelé byli zvyklí získávat od města podporu, aniž by splňovali dané podmínky. 

To jsou penězovody, o kterých se zmiňoval primátor Milan Kroupa v odpovědi pro Liberecké zprávy. Přídavné jméno nelegální v jeho odpovědi v této souvislosti nepadlo. Nabízí se tedy otázka, čí jednání je tady účelové a proč ODS najednou mluví o svolání mimořádného zastupitelstva, na kterém by měl být Milan Kroupa odvolán. 

Závěrem zdůrazňujeme, že Milan Kroupa pověřil pracovníky své společnosti prodejem telekomunikační sítě tak, aby se vymanil ze svého střetu zájmu a předpokládá, že transakce by měla být dokončena nejpozději do konce měsíce října. Chce tím dát jasně najevo, že je jeho prioritou práce pro město.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Sehnal (ODA): Voda základ života

20:30 Pavel Sehnal (ODA): Voda základ života

Z krajiny dlouhodobě mizí voda, řečiště potoků a řek jsou toho důkazem. Příroda zatížená důsledky ci…