ANO: Z březhradské přírody zmizela hromada odpadu

21.10.2017 7:36

Hnutí ANO v Královéhradeckém kraji se opět připojilo k akci Ukliďme Česko. V sobotu 14.10. dopoledne se členové hnutí, jejich příznivci a děti sešli u Březhradu a pustili se do úklidu místní přírody a opomíjených cest.

ANO: Z březhradské přírody zmizela hromada odpadu
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Ve 12 lidech nasbírali 6 velkých pytlů nepořádku, a ještě spolu s dalším objemným odpadem zaplnili celý vlek k automobilu. „Odpadu z české přírody bohužel neubývá. I kdyby se nás sešlo dvakrát tolik, měli bychom co dělat,“ říká krajská zastupitelka Hnutí ANO MVDr. Ivana Hantschová.

Hnutí ANO se dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko zúčastnilo již po čtvrté. Úklidové týmy se přitom dávají samostatně dohromady a vybaveny pytli, holínkami nebo i vlekem likvidují černé skládky a drobný nepořádek. Ten sesbíraný místní skončil ve sběrném dvoře. „Neblábolíme – makáme,“ komentovali dobrovolníci s úsměvem a zadostiučiněním objemnou hromadu odpadu. Na další podobnou akci se chystají nejdéle za rok.

Při práci došlo i na problematiku blízkého vodního zdroje a chemické Čistírny odpadních vod v Březhradě, kterou provozuje firma Purum. „Použitelných vodních zdrojů v regionu je omezené množství a voda je klíčová komodita. Uděláme všechno proto, aby se ta místní nevystavovala tak obrovskému riziku znečištění. Jde přece o naše zdraví, a to včetně příští generace,“ řekl jako místní obyvatel a zároveň hradecký zastupitel za Hnutí ANO Pavel Marek. Mezi dobrovolníky s pytlem v ruce byl i RNDr. František Bárta, který v této problematice úročí i své profesní zkušenosti z práce na Ministerstvu životního prostředí. „Podloží je tu velmi propustné a nebezpečí zamoření široké lokality s písníkem, Opatovicemi a Čeperkou je zcela reálné.“ řekl. Hnutí ANO se záležitosti ohledně vydaného povolení březhradské čističce s možností chemicky likvidovat nebezpečný odpad dlouhodobě věnuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká Suverenita nabídla místo na kandidátce do Evropského parlamentu MUDr. Davidu Rathovi

21:10 Česká Suverenita nabídla místo na kandidátce do Evropského parlamentu MUDr. Davidu Rathovi

MUDr. David Rath kandidoval za Českou Suverenitu v senátních volbách a v komunálních volbách. "V obo…