Adam (Úsvit): Smutek, zklamání, lítost

26.02.2015 5:31

Pan ministr vnitra Chovanec v souvislosti se střelbou v Uherském Brodě řekl, že by jsme se měli zabývat problematikou držení střelných zbraní v ČR.

Adam (Úsvit): Smutek, zklamání, lítost
Foto: Úsvit
Popisek: Petr Adam
reklama

Pan ministr vnitra Chovanec v souvislosti se střelbou v Uherském Brodě řekl, že by jsme se měli zabývat problematikou držení střelných zbraní v ČR. Otázky, které by se prý měly položit jsou jestli není v ČR příliš mnoho zbraní mezi lidmi a jestli by se nemělo přehodnotit pohled na oprávnění držet střelnou zbraň.

Je to klasická problematika slepice a vejce. A stejně jak u tohoto filosofického problému který je de facto neřešitelný, ani zde neexistuje jednoznačná odpověď.
Důvod střelby totiž není to ze dotyčný zbraň měl. Tu totiž mohl mít legálně i ilegálně drženou. Důvod je ten, že daný člověk obrátil zbraň a stiskl spoušť proti neozbrojeným, nevinným lidem. Nikoliv samotna zbraň, ale člověk byl tím kdo vraždil.

Otázka musí být: co společnost mohla udělat proti jedinci, který má takový sklon tento hanebný a neomluvitelný čin provést. A bohužel, demokratická země má nemnoho mechanismů jak potencionálního masového vraha odhalit. Vlastně takové mechanismy nemá žádná společnost. Kdo mohl zabránit Hepnarové v nastoupení do náklaďáku a rozjet se proti nic netušícím obětem? Bohužel nikdo.

Takový čin nemá vysvětlení, neexistuje prevence. Jakýs takýs smysl dává pouze v hlavě samotného pomateného jedince a společnost nemá možnost toto vidět, odhalit, předejít tomu. Můžeme jen litovat a vyjádřit soustrast.

Bohužel..

s nejhlubší úctou Petr Adam

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Petr Adam - profil

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček (ČSSD): Navrhujeme zvýšit minimální mzdu na 18 000 Kč a v dalším roce na 20 000 Kč

11:17 Hamáček (ČSSD): Navrhujeme zvýšit minimální mzdu na 18 000 Kč a v dalším roce na 20 000 Kč

Lidé, kteří minimální mzdu pobírají, si za svou práci zaslouží důstojnou odměnu.