Aliance pro budoucnost: Věřte našim podnikatelům. Dokáží si sami nejlépe poradit

22.04.2021 14:14

Stát se chová, jako kdyby se neočkovalo a netestovalo. Od začátku roku se nakazilo 900.000 lidí. Ti budou mít, zjednodušeně řečeno, do léta protilátky. Aktuálně je 900.000 lidí kompletně naočkováno, dalších 900.000 lidí má za sebou první dávku. Očkujeme 400.000 lidí týdně a se stoupajícím počtem dodávaných vakcín toto číslo poroste. Přidáme-li povinné testování ve firmách, které podstupují další statisíce lidí, testování ve školách a školkách, je zřejmé, že riziko nakažení rychle klesá.

Aliance pro budoucnost: Věřte našim podnikatelům. Dokáží si sami nejlépe poradit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zástupci Aliance pro budoucnost

Je nejvyšší čas otevřít obchody, provozovny služeb, spustit kulturní a sportovní akce. Nelze to udělat bezhlavě. Je potřeba nastavit základní hygienická pravidla, na což jsou podnikatelé vesměs připraveni. Využijme systém Bezpečná provozovna, který připravila Hospodářská komora. Ten by mohl umožnit rychlejší otevírání obchodů, provozoven služeb, ale i kulturních a sportovních akcí.
 
Zásadně nesouhlasíme s názorem poslankyně a předsedkyně Trikolóry Zuzany Majerové Zahradníkové, která pro Parlamentní listy uvedla: „Rozumím tomu, že mnoho podnikatelů by udělalo takřka cokoliv, aby mohli začít znovu plnohodnotně pracovat. Je však naší povinností, abychom kvůli pandemii uhájili samotné základy svobodného podnikání.“  Chtít rozvolnění bez pravidel znamená jediné, další odklad otevření obchodů a provozoven služeb.
 
Každý den uzavřených provozoven stojí dvě miliardy korun a každým dnem roste počet firem, které definitivně končí. Vyzýváme všechny vládní i parlamentní politiky, zohledněte reálné prostředí, věřte našim podnikatelům, že si dokážou poradit.
 
 
Zdeněk Somr, místopředseda Aliance pro budoucnost
 
 

reklama

autor: PV

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Nelegální migrace dál roste a prakticky se s tím nic nedělá

18:11 Mašek (ANO): Nelegální migrace dál roste a prakticky se s tím nic nedělá

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k migraci.