Babiš (ANO): Chyby hledá pan Válek samozřejmě u všech ostatních

08.05.2023 14:04 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výsledkům činnosti ministra zdravotnictví Vlastimila Válka

Babiš (ANO): Chyby hledá pan Válek samozřejmě u všech ostatních
Foto: Repro foto CNN Prima News
Popisek: Andrej Babiš

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek má mnoho zájmů. V Senátu rád mastí karty na mobilu, na sociálních sítích čile komentuje válku na Ukrajině nebo plamenně bojuje proti dezinformacím. Není tedy divu, že nemá čas na to, za co je placen z kapes daňových poplatníků – aby se staral o zdraví občanů.

Ponechme stranou snahy pana Válka rozdělit zdravotní péči pro bohaté a pro ostatní, znovu zavádět poplatky u doktora nebo jím řízený rozvrat psychiatrické péče. Jde mi teď hlavně o katastrofální situaci na trhu s léky, kdy se za běžné léky, jako jsou antibiotika nebo léky proti horečce pro děti, které jsou za hranicemi normálně dostupné, u nás pomalu platí zlatem.

To, že se situace rozrostla do dnešních obludných rozměrů, je přímý důsledek Válkovy nečinnosti a neschopnosti. O tom, že nám hrozí masivní výpadky běžných léků, se na ministerstvu mluvilo už v dubnu 2022. Půl roku měl Válek čas na to, aby se na vlnu podzimních respiračních onemocnění připravil.

Neudělal, slušně řečeno, vůbec nic. Naopak, s arogancí sobě vlastní říkal zoufalým rodičům, kteří sháněli Nurofen, aby si obvolali sto lékáren. Před Vánocemi pak drze tvrdil, že situaci „efektivně řeší“ a má ji „plně pod kontrolou“. Po Novém roce bez uzardění lhal, že zásoby Nurofenu stačí na čtvrt roku. Stačily tak na dva týdny. Jak moc měl situaci pan Válek pod kontrolou, se ukázalo letos v únoru, když se musel omlouvat za výpadky běžných léků. Zatímco praktičtí lékaři a pediatři si zoufali, že tak masivní výpadky nikdy nezažili, pan ministr občanům znovu věšel bulíky na nos tvrzením, že situace se „postupně stabilizuje“ a že pro zajištění dostatku léků dělá „absolutní maximum“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Když vás netěší, že máte pravdu

9:15 Senátorka Zwyrtek Hamplová: Když vás netěší, že máte pravdu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zahájení řízení Radou pro rozhlasové a televizní vy…