Bajer (Soukromníci): Kouření v restauracích? Ideálně ať rozhoduje majitel

14. 2. 2018 11:45

Skupina 86 poslanců napříč politickým spektrem podala návrh zákona, kterým se mění zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Novela chce povolit v restauracích, sportovištích a kulturních zařízeních zřízení kuřáren, zrušit zákaz kouření na pergolách a zastřešených předzahrádkách.

Bajer (Soukromníci): Kouření v restauracích? Ideálně ať rozhoduje majitel
Foto: Soukromníci
Popisek: Petr Bajer, předseda Strany soukromníků České republiky
reklama

„Změny v tomto zákoně, který omezuje svobodu podnikání, patří i mezi naše priority. Návrh zákona tak vítáme a věříme ve zdravý rozum v Poslanecké sněmovně,“ dodává k tomu předseda Soukromníků Petr Bajer.

Podle Strany soukromníků zákon v současné podobě omezuje osobní svobodu jednotlivce při výběru prostředí, zbytečně přispívá k likvidaci stovek soukromníků provozujících restaurace a hotely a rozvrací staleté zvyklosti ve společnosti. Zákon bude obcházen, nebude dodržován. Zákon podnítí zvýšenou aktivitu udavačů a umožní tím další razie státních kontrolních orgánů. „Novelou zákona je nutné dosáhnout na možnost důsledného oddělení kuřáckých a nekuřáckých prostor včetně možnosti pro rozhodnutí majitele nebo provozovatele o tom, jestli bude provozovna kuřácká nebo nekuřácká,“ shrnuje hlavní požadavky Petr Bajer.

Hlavní principy navrhované úpravy

1) Povolit v restauracích, na sportovištích i kulturních zařízeních zřízení kuřáren podle sněmovnou již jednou odsouhlaseného návrhu. Max. 30 % plochy, vlastní odvětrávání, bez obsluhy a se zákazem vstupu osob mladších 18 let.

2) V případě provozoven do 80 m2 bez podávání jídla a s licencí na prodej alkoholu (výčepy a bary) ponechat na rozhodnutí vlastníka, zda půjde o kuřácký nebo nekuřácký prostor.

?3) Osvobodit od zákazu pergoly a jen zastřešené předzahrádky.

4) Vypustit odpovědnost za prodej alkoholického nápoje osobě, která by posléze mohla vykonávat činnost ohrožující zdraví lidí či poškodit majetek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Maláčová: Obchodníci s chudobou už by si ani neškrtli

20:45 Ministryně Maláčová: Obchodníci s chudobou už by si ani neškrtli

Komentář na facebookovém profilu k návrhu na založení Státního fondu pro dostupné bydlení