Bajer (Soukromníci): S trestně stíhaným premiérem jsme pro smích celému světu

04.07.2018 9:43 | Zprávy
autor: PV

V reakci na OVM - Podle předsedy Soukromníků vládnou v ČR arogantní, sprostí a povýšenečtí lidé.

Bajer (Soukromníci): S trestně stíhaným premiérem jsme pro smích celému světu
Foto: Soukromníci
Popisek: Petr Bajer, předseda Soukromníků

Víkendové Otázky Václava Moravce (OVM), ve kterých se střetli především předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek s pirátským šéfem klubu Jakubem Michálkem jednoznačně ukázaly na aroganci vládního hnutí. "Pohrdají demokraticky zvolenými členy poslanecké sněmovny, urážejí všechny, kdo s nimi nesouhlasí a společně s nimi nehlasují," komentuje aktuální politickou situaci předseda Strany soukromníků ČR Petr Bajer.

"Snad si to mohu dovolit říct. Nejsem v 51 letech žádný mladík, jak bylo vyčítáno panu Michálkovi, kterého nazýval pan Faltýnek chlapcem. Navíc, podle mě, jestli mu je osmnáct, dvacet nebo sedmdesát let je úplně jedno, protože byl řádně zvolený občany této země," míní Bajer. Veřejnost by si podle něj měla na základě nedělní diskuse v OVM udělat obrázek, kdo stojí v čele státu. "Vládnou nám tu arogantní, sprostí a povýšenečtí lidé, kteří se, když jim dojdou argumenty, uchýlí k osobním útokům," zdůrazňuje předseda Soukromníků.

Argument týkající se absence prosazování volebních myšlenek Pirátskou stranou považuje za lichý. "Ve sněmovně se díky rozložení mandátů prosazují jen Babišovy zákony, který pro ně získá podporu buď komunistů nebo Okamurovců," dodává Bajer. Poslanci ANO navíc podle jeho názoru hlasují jen tak, jak jim zavelí předseda Andrej Babiš. "To se ukázalo v případě navrhovaného zmírnění protikuřáckého zákona. Sice někteří z nich přislíbili podporu, ale jakmile jejich guru zadupal, otočili o 180 stupňů a ke zmírnění se nepřipojili," deklaruje Bajer.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Macinka je politik, ne právník

10:15 Dostál (Stačilo!): Macinka je politik, ne právník

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům Petra Macinky.