Balaštíková (ANO): Bumerang české politiky

27.11.2022 9:15 | Komentář

Strany, které samy sebe pasují na jediné demokratické, se vysmívaly tezi o tom, že zemi lze řídit jako firmu.

Balaštíková (ANO): Bumerang české politiky
Foto: archiv poslankyně
Popisek: poslankyně Margita Balaštíková (ANO)

Říkal jim to člověk, který vybudoval firmu s miliardovými obraty, proti kterému zinscenovali soudní proces, schválili proti němu zvláštní zákon a proti kterému poštvali média včetně těch, která nějakou dobu vlastnil a která prokazatelně nikdy neovlivňoval. Pořád to nestačí, pořád je tu 30 procent voličů, kteří by rádi viděli racionální a cílevědomou správu českého státu. Bohužel, správa státu poslední rok selhává a stojí nás to všechny spoustu peněz.

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

57%
43%
hlasovalo: 17371 lidí

Kdyby se energetika v této zemi řídila jednoduchým podnikatelským rozumem, neměli jsme teď ve schránkách faktury, které třetina obyvatel není schopná platit. Nevalilo by se na nás tsunami rostoucích cen potravin a neplánovali bychom stovky miliard deficitů do příštích tří let. Toto mohou dělat pouze politici, kteří nemají jiné cíle, než přežít ve funkcích do příštích voleb.

Zajímavé je, že se naše situace rapidně zhoršuje, že důsledky ruského energetického útoku a protiruských sankcí dopadají na naši zemi snad vůbec nejhůř, ale vláda se pořád vychvaluje a vypadá to, že všechno dělá dobře. Na komerčních televizích teď dokonce spustila reklamní kampaň, aby nás přesvědčila, že zastropování cen energií udělala dobře a že nás to všechny zachrání. Mezi novými parfémy a dámskými vložkami je to opravdu bomba.

Taková kampaň vyjde na desítky milionů - asi nám v pokladně přebývají a asi je to účelné. Ono totiž to zastropování přišlo pozdě, tím pádem je pro občany drahé a je udělané špatně, protože to vláda napřed odmítla jako špatný návrh opozice, a tím ztratila čas. Reklamní kampaň, to je šance, že si to lidé neuvědomí a tuto vládu nevypískají... jenomže to všechno platíme z našich daní!

Článek byl převzat z Profilu Margita Balaštíková

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

Pohrdáte prací poslanců?

Proč vám vadí oslovení poslanec? Uvažujete o rezignaci? Mluvil jste o ní už po volbách, když jste mandát získal. Pak jste si ho sice nechal, ale do Sněmovny stejně téměř nechodíte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Mediální oblíbenec to nakonec vyhrál

12:00 Vích (SPD): Mediální oblíbenec to nakonec vyhrál

Vzhledem k tomu, že v České republice ještě nebyla zavedena ani korespondenční volba ani volba elekt…