Balín (OMMO): Narušená statika „vstřícného mostu“ mezi občany Mostu a veřejnou správou?!

21.09.2018 18:29

slogan z haly magistrátu města Mostu - Magistrát města Mostu tvoří vstřícný most mezi občany a veřejnou správou.., po čtvrtku 20.9.2018 docela dobrý vtip, ale vtipné v jednacím sálu nebylo nic, ani komici ze zastupitelstva, není vtipné co je trapné..

Balín (OMMO): Narušená statika „vstřícného mostu“ mezi občany Mostu a veřejnou správou?!
Foto: archiv V. Balína
Popisek: Exsenátor Vlastimil Balín a jednatel hnutí Občané městu, město občanům
reklama

Tak nám, paní Mülerová …", nezabili sice Ferdinanda, jak by se pokračovalo v Osudech dobrého vojáka Švejka, ale zřejmě byla zabita důvěra občanů Mostu vůči svým zástupcům na magistrátu. Možná i proto, že zde pár dnů před volbami vypukla opět (pokolikáté již a kolikrát ještě) nesmiřitelná války mezi volebním uskupením Sdružení Mostečané Mostu a vládnoucími Severočechy Most. Pardon vlastně subjektu ProMost, v nějž se Severočeši Most přetransformovali. O svého plátce aktivit podnikatele Zelenku však samozřejmě nepřišli. Dá se tak soudit, kdyby to nebylo veřejně deklarováno i dle toho, že se pod křídly ProMost seskupili borci znalí toho, jak k penězům přijít a moc se u toho nenadřít. Jména jako Voska, Dernerová, Malý, Štenbera aj, mluví za vše. A co se to tedy stalo?

Ve čtvrtek 20. 9. 2018 se mělo konat poslední jednání ZmM v končícím volebním období 2014 až 2018. Mělo, ale nekonalo. Po trapném předvolebním pokusu kdysi koaličního spojence před pučem zosnovaným právě podnikatelem Zelenkou za pomoci komančů, kteří z toho nakonec vyšli úplně na prázdno, zařadit na poslední chvíli další bod programu týkající se zákazu heren v Mostě, který nebyl schválen, se hlasovalo o původním návrhu programu jednání. V trapném tichu musel primátor Paparega konstatovat „22 hlasů pro…, návrh programu nebyl schválen“. Pak mělo následovat jediné, ukončení jednání a svolání náhradního jednání dle JŘ do 21 dnů. Jenže „právník“ Paparega hodlal bojovat a dále porušovat zákon o obcích i JŘ ZmM. Svolal okamžitě dohadovací řízení, proti čemuž, jak typické pro tuto družinu zastupitelů, nikdo neprotestoval a na dohadování odkráčeli předsedové klubů.

Přiznám se, mé sebevědomí stouplo. Měl jsem totiž důvod se domnívat i dle pohledů, kterými mě někteří zastupitelé častovali, když vešli do jednacího sálu a spatřili mě (vyděšenost, strach v očích, špatné až nečisté svědomí, zejména u těch, co se na „kráglu“ Balín podíleli), že se jednat nebude, protože jsme již v pondělí na servisu zastupitelstva avizoval, že přijdu vystoupit a za rámeček si to zastupitelé nedají. Rád bych jim všem sdělil, jak jejich JŘ nerespektuje v některých bodech zákon o obcích, zejména když byl přítomen i jejich guru podnikatel Zelenka. Vždyť ten financoval volební kampaň již několika subjektů. Nejdříve Sdružení Mostečané Mostu. Pak se rozkmotřili s malým velkým mužem z Lomu F. rybou, ředitelem SBD Krušnohor a výkonným sekretářem SMM a financoval Severočechy Most, protože se zbratřil se známým B. Schwarzem, aby po rozkmotření se i s ním nyní financuje ProMost. Mezi tím se totiž opět sbratřili Ryba a Schwarz… to ej bramboračka, co? Jo, jo, milí voliči, jsi klamán a je to tvoje vina. Na špinavou politiku bych to nesváděl, protože politika je potřebná, může být a je čistá, pokud neumožníte špinavým politikům, aby ji zasvinili. Ne politika není svinstvo, ale někdy ji prostě dělají sviňáci… Přesto že bych chtěl, aby se jednalo, zákon je zákon a jednat se nemohlo. Proto jsme asi dost drsně kontaktoval vedoucí servisu a upozornil, jestli bude chtít primátor nějakým způsobem v jednání pokračovat, že zde ztropím neskutečný skandál a bude se to řešit opravdu jinak, dle zákona. Asi jsme ji vyděsil, takže se ji alespoň takto, než tak učiním osobně, omlouvám. Důležité bylo, že po cca 10 minutách primátor ohlásil to, co mohl a měl učinit již po neschválení programu jednání. Ukončil zasedání ZmM a oznámil, že bude svoláno dle JŘ náhradní jednání. Nejen s ohledem na to, že jsem se dnes informoval na magistrátu, zda se již orientačně ví, kdy toto nové jednání bude, úřednice nic nevěděly. Osobně se domnívám, že již žádné zasedání ZmM v tomto končícím volebním období nebude. Ovšem jen se potvrdilo, že slogan ze vstupní haly magistrátu „Magistrát města Mostu tvoří vstřícný most mezi občany a veřejnou správou není pravdivý. Asi jde nejspíše o jeden z tolika mostů v ČR s narušenou statikou a bude třeba takový most strhnout a postavit nový pevnější, který občany Mostu opravdu převede na stranu dobré a skutečně vstřícné veřejné správy.

Proto zde uvedu celý nekrácený obsah vystoupení, které mělo zaznít na jednání ZmM ve čtvrtek 20. 9. 2018, žel nezaznělo. Tak si počtěte, jak ZmM respektuje, resp. nerespektuje zákon o obcích. A při volbách prosím volte změnu, protože to, co se vám nabízí na kandidátkách tradičních stran nebo se převtělujících tu do Severočechů Most, tu do ProMost či účastní se voleb v rouše občanského sdružení SMM, potažmo spíše jako SBD Krušnohor, to je z bláta do louže. Volte č. 2 kandidáty politického hnutí Občané městu, město občanům. OMMO je zde jediným hlasem pro občana, což konec konců máte možnost zjistit z volebního i politického programu na www.hnutiommo.cz. Díky za vaše hlasy a nashle v lepších časech. Je to na vás, vážení voliči!

Vlastimil Balín, lídr OMMO 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Dluhový plán a další trhliny v eurozóně

12:14 Vích (SPD): Dluhový plán a další trhliny v eurozóně

Naštvanost zemí jižní Evropy je může vyvézt z eurozóny nebo dokonce z Evropské unie dřív, než se don…