Baránek (Soukromníci): Vytvoření široké koalice stran respektující vůli voličů je správným řešením

12.10.2018 4:33

Vítěz voleb Město PRO lidi s podporou Strany soukromníků České republiky (vítěz voleb v Kutné Hoře) dnes bude již podruhé jednat s hnutím ANO 2011 o sestavení koalice tří nejsilnějších stran, doplněné o tři ostatní strany.

Baránek (Soukromníci): Vytvoření široké koalice stran respektující vůli voličů je správným řešením
Foto: archiv
Popisek: Rudolf Baránek

Martin Starý k tomu řekl: „V zájmu vytvoření silné koalice přicházíme s nabídkou, že netrváme na obsazení místa starosty za každou cenu a že jsme připraveni jednat i o jiné variantě. Vede nás k tomu dosavadní vývoj povolebního vyjednávání, které jsme zahájili okamžitě po oznámení volebních výsledků. Při prvním kole jednání s ANO jsme se snažili najít shodu na utvoření koalice tří nejsilnějších stran, s podporou několika ostatních stran. K tomu ale bohužel zatím nedošlo. Je nám líto, že až z médií jsme se následně dozvěděli, že hnutí ANO 2011 má údajně problém s personálním obsazením místa starosty města Martinem Starým. Mrzí mne, že jsme si to nevyjasnili hned na prvním jednání. Proto se dnes s ANO plánujeme sejít znovu a nabídnout jim kompromisní řešení. Vytvoření široké koalice stran respektující vůli voličů představuje jedinou rozumnou záruku stability ve městě v příštích čtyřech letech. A bez ní nebude rozvoj města možný. Hádky a osobní sváry musí ustoupit rozumu a koncepční práci pro lidi ve městě. Na tom jsme se jednoznačně shodli s ODS. Jednali jsme o tom i s Piráty a Alternativou, v telefonickém kontaktu jsme byli také se zastupiteli zvolenými za KDU-ČSL, se kterými se máme také sejít ještě dnes. Do vyjasnění případů falešných letáků nebudeme tato jednání rozšiřovat o další strany. Věřím, že zdravý rozum zvítězí a brzo dojde k utvoření funkční a stabilní koalice, kterou se jako vítěz voleb od samého počátku snažíme sestavit v tomto formátu - tři nejsilnější plus několik stran ostatních.“  

Za Město PRO lidi z.s. Martin Starý

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Referendum nebude

9:09 Okamura (SPD): Referendum nebude

Komentář na facebookovém profilu ke koalicí navrhovaným úpravám referenda.