Barta ( OČR): Jezy na Labi? Pro koho budou a kdo to zaplatí?

06.08.2018 11:32

Vleklý spor o stavbu jezů na Labi má řadu stoupenců i mnoho odpůrců, kteří hledají chyby na těch druhých a nenechají na nich nit suchou!

Barta ( OČR): Jezy na Labi? Pro koho budou a kdo to zaplatí?
Foto: obcane-cr.cz
Popisek: Občané České republiky - logo
reklama

Je třeba v první řadě definovat „pro koho se jezy budou stavět“. Určitě to nebudou místní domorodci či turisté! Jezy mají sloužit pro komerční účely při přepravě zboží. Lodní doprava bude převážet s největší pravděpodobností suroviny a materiály do českých montoven, kde jim české ručičky přidají hodnotu a cizinci si hotový výrobek odvezou, aby ho prodali ve svých zemích, protože Češi si v montovnách tolik nevydělají, aby si ho mohli koupit. 

Vodní přepravci budou mít práci a zisky. Zatím tedy vychází jako investoři vodní dopravci, kteří mohou sazbu přepravného upravovat a tak i korigovat množství přepraveného zboží.

Pro Český stát jezy přínosem nebudou, protože majitelé montoven jsou cizinci, kteří si své zisky vyváží do zahraničí. A čeští dělníci a jiný námezdný personál placený zahraničním podnikatelem, státu taktéž žádné výhody nepřinesou.

Jediným, kdo by mohl mít radost z toho, že se jezy na Labi stavět nebudou, bude matička příroda a obyvatelé v Polabí. Samozřejmě nadšená bude i květena, která by vzala při stavbách jezů za své. K tomu patří i drobní živočichové, kteří zde žijí a po změně i úpravách vodního toku Labe by došlo převážně k vymírání těchto živočichů.

Jsem sice zastánce rozvoje a vím, že i příroda musí často ustoupit ve prospěch občanů, resp. lidí. Bohužel, nevidím ale ani jediný důvod, proč poškozovat krásnou českou přírodu jenom proto, aby bobtnaly peněženky zahraničních podnikatelů a lodních dopravců. Navíc ani nevěřím tomu, že by některý z dopravců chtěl jezy na Labi zainvestovat.

Proč by měli daňoví poplatníci České republiky platit za potřeby pro soukromé podnikání!? Navíc v dominantním držení zahraničních podnikatelů!!

Pokud by někdo z vlády chtěl jezy na Labi finančně podpořit, ať tak učiní, ale ze svých úspor, nikoliv z peněz daňových poplatníků. Obdobou jsou například i letiště, kdy z peněz daňových poplatníků se letiště postaví a následně daruje soukromým podnikatelům, zpravidla cizincům, aby plnila jejich soukromé peněženky.

Občané, přestaňte být tupými ovcemi a řekněte konečně svůj názor. Máte šanci i nastartovat změny v nastávajících komunálních a senátních volbách. Přečtěte si jak - v „hodnotové ekonomice“ na netu.

(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová (STAN): Zákony neumožňují regulaci krátkodobých ubytovacích služeb

20:07 Kordová Marvanová (STAN): Zákony neumožňují regulaci krátkodobých ubytovacích služeb

Radní pro legislativu, veřejnou správu a podporu bydlení Hana Kordová Marvanová získala od Zastupite…