Barta ( OČR): Řemeslníci, lékaři řidiči... nejsou. Kam všichni zmizeli?

02.07.2017 11:15

Nejsou řemeslníci, nejsou lékaři, nejsou řidiči, nejsou... Kam všichni zmizeli? Odešli za lepším! Babička říkala: „každý svého štěstí strůjcem“ nebo „za dobrou práci, dobré peníze“ a také „svoboda je právo výběru“.

Barta ( OČR): Řemeslníci, lékaři řidiči... nejsou. Kam všichni zmizeli?
Foto: obcane-cr.cz
Popisek: Občané České republiky - logo

Stát je uskupení občanů, kteří v něm chtějí spokojeně žít, v dostatku, v bezpečí, s jistotou svých práv a vědomím, že za služby které si platí formou daní, dostávají to, co si zaplatili. K volbám chodí proto, aby si vybrali takové spoluobčany, kteří jim za jejich peníze budou sloužit, nikoliv je odírat a utiskovat.

Výběr prostředí a lidí, s nimiž se chtějí jednotliví občané setkávat, je vždy na každém jedinci. Platí to při výběru kamarádů i přátel, výběru partnera, výběru zaměstnání, místa bydliště, místa dovolených i odpočinku. Platí to také i o výběru země, kde člověk bude chtít svůj život prožít.

Člověk ve svém vínku dostává jako každý jiný tvor základní pudové informace o nutných potřebách pro život. Všichni se narodí stejně nazí. Co z nich vyroste a jak budou žít, ovlivňují především rodiče a prostředí kde vyrůstají. Člověk stejně jako jiní tvorové touží po svobodě a spravedlnosti.

Za své potřeby platí svou prací, nebo směňuje vydělané hodnoty za věci, které potřebuje nebo po nich touží. Svou práci by měl prodávat svobodně a nikdo by ho neměl omezovat, pokud neomezuje práva jiných.

V zemích jako je Česká republika však svoboda či právo jsou pouze slovní výrazy, které v praxi z valné části neplatí. Státní úředníci, zvolení občany ČR, své voliče doslova odírají z kůže, vymýšlí často nesmyslné zákazy či příkazy a všechno jistí sankcemi.

Vyždímané daně od prostých občanů následně použijí pro sebe a své přátele formou korupčních metod a nehorázných platů nebo peníze „nadělí“ jako dotaci zahraničním vlastníkům firem, které mají v ČR sice sídlo, výrobu české ručičky a mozky za mrzký peníz na práci. Zisky odcházejí za hranice! Také není možné sedřít jednoho z kůže, aby druhý dostával podporu a nepracoval.

Není se tedy co divit, že lidé, kteří něco umí, odcházejí do zahraničí, kde žijí spokojeně a v dostatku.

Svoboda je právo si vybrat! Žít na úrovni otroků, nemít čas na děti, nemít na základní životní potřeby a ještě se obávat „soukromých vymahačů, požehnaných státem“ žene mnoho našich občanů z této země.

Občané mohou ve své zemi prosadit svá práva a nastolit svobodný, spravedlivý a právní stát. Je však třeba znát cestu. Je třeba provést změny dřív, než v Českých zemích zůstanou jen politici, zloději a chudáci, kteří již nemají sílu na to, aby z této země utekli. Jak by měl stát fungovat, popisuje model hodnotové ekonomiky zveřejněný na stánkách privatismus.eu.

Žít šťastně by chtěli lidé nejen v naší zemi, ale i jinde. Až bude respektována svoboda, spravedlnost a vymahatelnost práva pro všechny stejně, budou se mít lidé možná i lépe, než v zemích kam utíkají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Volby přede dveřmi a lithium zase na stole...

6:27 Niedermayer (TOP 09): Volby přede dveřmi a lithium zase na stole...

Komentář na facebookovém profilu k lithiu a nadcházejícím volbám.