Barta (OČR): Udavači s požehnáním politiků, logika naruby

19.02.2017 10:03

Proslulost českých udavačů je známá po celém světě. Mnoho udání však je pouhou mstou. Závist, zloba, škodolibost a radost z „poskakování“ úředníků, jak udavač „píská“.

Barta (OČR): Udavači s požehnáním politiků, logika naruby
Foto: hkstrategies.cz/CC
Popisek: EET, elektronická pokladna. Ilustrační foto.
reklama

Politici v rámci špinavostí, pomluv a podrazů mají zájem o zvýšení udavačství v naší zemi. Může jít například o životní prostředí/komíny, nebo zaměstnanecko-zaměstnavatelské vztahy, ale i řadu jiných, dalších situací, kde ministerští úředníci udavačství preferují. A co mezilidské vztahy? Ještě se zhorší!

Proč má ale být udavač v utajení a velmi často bezproblémový občan obviněný udavačem popotahován, osočován, obviňován či vyslýchán, aby prokázal svou nevinu? Veřejné ukázání prstem na lumpa se v ČR trestá!

Udavači, zákeřní lidé bez morálky, si tak vyrovnávají své mindráky a neschopnost. Pokud by se dokázali podepsat pod svá tvrzení a ta dokázali obhájit, nejednalo se o udavače, ale odpovědné občany, kteří chtějí žít lépe a odstraňují nešvary.

 Je určitě přínosem, pokud občané upozorní na toho, kdo škodí svým spoluobčanům. Je však třeba, aby jeho jméno bylo zveřejněno a aby oznamovatel byl schopen své oznámení doložit a potvrdit. Takový člověk nemůže být označován za udavače, ale měl by mu patřit dík za odvahu postavit se proti zlu. V dnešní době je takový občan skoro jako pohádkový bohatýr.

Věřme, že si občané v nových volbách vyberou takové zástupce, kteří budou anonymní oznámení udavačů házet do koše. Pokud se oznamovatel podepíše, musí být oznámení prošetřeno.

Otázkou však zůstává, zda skončí také období korupce, ochrana pachatelů před poškozenými a kdy konečně přijdou tvrdé tresty namísto „all inklusive“ pobytů ve vazbě! Jak stávající systém změnit, může každý nalézt na stránkách ekonomického modelu privatismus.eu

Občané, vezměte konečně život do svých rukou a začněte žít! Stejná pravidla a zákony musí platit pro všechny. Co pro to uděláte?  

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SNK ED: René Živný obhájil post předsedy

13:40 SNK ED: René Živný obhájil post předsedy

V pátek, 19. června, proběhl v pražském hotelu Globus volební sněm SNK Evropských demokratů.