Bárta: Výčet zakázek Sobotkova "stínu" není úplný. Zapomnělo se úmyslně na propadák?

10.09.2013 14:19

Neznalost redaktora nebo úmyslné zatajování informací? Tuto otázku jsem si položil po přečtení dnešní Mladé fronty, která si vzala důkladně na přetřes důvěrného přítele šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky advokáta Radka Pokorného.

Bárta: Výčet zakázek Sobotkova "stínu" není úplný. Zapomnělo se úmyslně na propadák?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Bárta
reklama

O spojenectví těchto dvou mužů je známa celá řada informací. Předseda ČSSD studoval na gymnáziu v jihomoravských Bučovicích, poté studoval v Brně právnickou fakultu a dokončil ji přesně před dvaceti roky, přičemž již jako student vstoupil do ČSSD. Prakticky identický životopis má i advokát Radek Pokorný. Jeho advokátní kancelář má v současnosti na starosti lukrativní případy. Výběrové řízení pro dostavbu Temelína, zastupuje společnost Eurovia ve sporu s ŘSD o dálnici D47 nebo se v minulosti podílela na prodeji ČSA Korean Air.

Politolog Lukáš Jelínek šéf think tanku ČSSD Pokorného hodnotí slovy:  „Pokud existuje v Lidovém domě opravdu neformální štáb, tak stojí Pokorný v jeho čele.“

Podle MF DNES je ale také například znám advokátův blízký vztah s miliardářem Zdeňkem Bakalou, který své těžařské impérium OKD získal právě v době, kdy Sobotka působil jako ministr financí. Výčet Miliardářů však není úplný...

Pokud se článek v dnešní Mladé frontě má tvářit objektivně a nikoli tendenčně, je potřeba navýšit výčet zakázek Radka Pokorného minimálně o jednu.

Redaktor, shodou okolností Jakub Pokorný, při pátrání po informacích o svém jmenovci zapomněl doplnit jednu z veřejných zdrojů. Čtenářům nepřipomněl, že to byl právě majitel Mladé fronty, redaktorův chlebodárce, Andrej Babiš, který si Pokorného najal ve sporu s PKN Orlen při privatizaci Unipetrolu a soud pro Agrofert dopadl „katastrofou“.

Co myslíte, zasáhla cenzura?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vitbarta.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peksa (Piráti): Možnost, jak se úplně zbavit závislosti na energii z uhlí

8:32 Peksa (Piráti): Možnost, jak se úplně zbavit závislosti na energii z uhlí

Komentář na facebookovém profilu k nečekanému dopadu koronakrize