Bartoš (Piráti): Korespondenční volby jsme dlužili půl milionu lidí

28.10.2021 8:35 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k senátnímu schválení korespondenční volby.

Bartoš (Piráti): Korespondenční volby jsme dlužili půl milionu lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Bartoš

Senát schválil korespondenční volbu, kterou končící vláda zamítla! Očekáváme, že stejně hladký průběh bude mít projednávání zákona i ve Sněmovně. Korespondenční volby se mohou konečně tak stát už příští rok skutečností.

„Korespondenční volby dlužíme půl milionu našich spoluobčanů žijícím v zahraničí. Po úterním schválení novely volebního zákona Senátem očekáváme hladký průběh legislativy i ve Sněmovně. Korespondenční volby se s vší pravděpodobností stanou skutečností již příští rok. Věřím, že překážky k uplatnění demokratických práv se mají odstraňovat, proto jsem velmi rád, že se to konečně podařilo,“ říká předseda Pirátů Ivan Bartoš

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

22:24 Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

Komentář na facebookovém profilu k rozšíření možnosti čerpání rodičovského příspěvku