Bartoš (Piráti): Nejsem žádná citlivka, ale uráží mě to

05.03.2020 13:09

Projev na 41. schůzi Poslanecké sněmovny 5. března 2020 k nepřítomnosti premiéra Babiše na interpelacích.

Bartoš (Piráti): Nejsem žádná citlivka, ale uráží mě to
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš
reklama

Dobrý den, dámy a pánové. Já zdravím Piráty, kteří jsou tady v hojném počtu, protože mají své interpelace. Já bych poprosil pana kolegu prostřednictvím pana předsedajícího, vždyť to tak není. Ty interpelace jsou velmi konkrétní. Já mám problém se s panem premiérem třeba teď sejít. Měli jsme se sejít koncem března, teď dohadujeme schůzku na téma exekuce.

Já se chci zeptat na spoustu věcí, na které premiér, který chodí selektivně do debat do médií, takže já jsem se s ním mohl potkat všeho všude dvakrát ve veřejné debatě. Jednou byla nějaká super debata, který prostě dává své vzkazy přes média. Je pravda, že se občas s některými poslanci sejde nad konkrétním tématem. Kde jinde se tedy můžeme my ptát na velmi konkrétní dotazy? Jakub Michálek tady hovořil - budoucnost českého předsednictví EU, nemáme odpověď. Vyloučené lokality - nemáme odpověď. Věci dostupného bydlení, kde neexistuje koordinace mezi jednotlivými ministerstvy - nemáme odpověď. Evropské dotace, vyjednávání o rámci evropských dotací jste nám zařízli na klasické jednání Sněmovny, nezařadili jste tento bod. Kdy jindy se mohou poslanci obracet na premiéra, než v momentě interpelací, a to jak písemných tak ústních?

My zde hovoříme, že tu premiér není. My bychom byli rádi, kdybyste vy jako poslanecký klub zařídili, aby premiér odpovídal, aby sem na ty interpelace chodil, aby to nebyla jedenáctiprocentní účast docházky, což je skutečně žalostné, anebo aby byl aspoň tak taktní, když si někde vyhazuje z kopýtka nebo dělá kampaň, ať si v momentě, kdy tady máme téměř 20 poslanců za Piráty s interpelacemi, nedává skrze svůj tým na Facebook fotečky, právě teď na Karlštejně, právě teď v Litvínově na hokeji. Vždyť to je výsměch. Já jsem výrazně tedy mladší než pan premiér, ale dovolím si říct, že i mě to uráží, a to nejsem žádná citlivka. Tak to tady neobracejte, prosím vás proti tomu, že my tady zdržujeme. Děkuji. (Potlesk z řad Pirátů.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kaňkovský (KDU-ČSL): Dejme práci z domova větší šanci i mimo pandemii

10:29 Kaňkovský (KDU-ČSL): Dejme práci z domova větší šanci i mimo pandemii

Komentář na facebookovém profilu k práci z domova.