Bartoš (Piráti): Vládní poslanci hájili pochybné nákupy ochranných pomůcek

05.06.2020 19:43 | Zprávy
autor: PV

Sněmovna přijala preventivní opatření pro další vlny pandemie. Vládní poslanci naopak potvrdili ignoraci nejohroženějších skupin lidí a hájili pochybné nákupy ochranných pomůcek.

Bartoš (Piráti): Vládní poslanci hájili pochybné nákupy ochranných pomůcek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš

Poslanci včera v rámci mimořádné schůze svolané Piráty a ODS ke zhodnocení úlohy vlády během pandemické krize přijali jedenáct usnesení. Přijaté návrhy se týkají preventivních opatření pro případnou druhou vlnu epidemie a Vládu zavazují například k pravidelnému informování Sněmovny i občanů o přijatých opatřeních, k vypracování strategie testování či k tomu, aby Ministerstvo zdravotnictví vypracovalo systém pandemických stupňů pohotovosti a představilo jej Sněmovně do 30. července 2020. Vláda naopak nepřijala usnesení o poděkování Tchaj-wanu za darování zdravotních pomůcek. Otočila se zády i k medikům, kterým odmítla vyplatit odměnu za pomoc ve zdravotnických zařízeních, k lidem pracujícím na dohodu, kteří přes odvádění odvodů neobdrželi žádnou pomoc a neprošel ani návrh na vypracování investičního seznamu pro modernizaci zdravotnických zařízení.

„Ukázalo se, že mimořádná schůze měla svůj smysl. Jedenáct přijatých usnesení je úspěch, ačkoliv nepřijaté body odhalují nevděčnost naší vlády vůči těm, kteří nám nezištně pomohli, i neochotu přijmout kritiku a dál s ní pracovat. Vládní poslanci nepřijali ani usnesení o zapojení českých výrobců při výrobě a dodávkách zdravotního a ochranného materiálu, odmítli i sdělovat informace o stavu ochranných pomůcek. Je zarážející, že v době, kdy se tento nedostatek zjistil, se Vláda neobrátila na české výrobce tohoto materiálu, namísto toho kupovala předražené, vadné a necertifikované výrobky z Číny. Věřím, že veřejnost arogantní postoj vlády patřičně zhodnotí,“ uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Politická kultura

I mě se čím dál víc příčí. Stejně, jako se mi příčí to, jak politici pohrdáte těmi, co mají odlišný názor a urážíte je. Netvrdím, že vy, ale třeba politici z ODS a STAN to dělají. A nevšimla jsem si, že byste se proti tomu ohradila. Proč? A jak tedy přesně chcete změnit politickou kulturu? Kristýna

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Emisní povolenky by tvrdě dopadly na majitele starších domů

8:04 Fiala (SPD): Emisní povolenky by tvrdě dopadly na majitele starších domů

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k emisním povolenkám.