Bartošek (KDU-ČSL): Zneužívání nacistických symbolů k výdělečným účelům nesmí být beztrestné

20.01.2021 9:52 | Zprávy
autor: PV

Dnes bude Sněmovna hlasovat o pozměňovacím návrhu v rámci Trestního zákoníku, který se týká zneužívání nacistických symbolů, resp. symbolů hnutí a stran směřujících k potlačování základních práv a svobod, ať již to jsou nacistické nebo komunistické symboly.

Bartošek (KDU-ČSL): Zneužívání nacistických symbolů k výdělečným účelům nesmí být beztrestné
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL pro sociální politiku

„Je hanebné, že se v České republice tváře masových vrahů staly zajímavým podnikatelský projektem a lidé na nich vydělávají. Jsem velmi rád, že tuto věc můžeme změnit a Česká republika se opět posune v oblasti lidských práv, respektu a úcty k těm, kteří byli zavražděni ať už nacistickou nebo komunistickou zvůlí. Věřím, že se nám podaří tuto věc prosadit,“ uvedl předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…