Bauer (ODS): Kurzarbeit podporujeme, ale je potřeba nastavit správné parametry

21.01.2021 19:01 | Zprávy
autor: PV

Občanští demokraté dlouhodobě podporují zavedení kurzarbeitu.

Bauer (ODS): Kurzarbeit podporujeme, ale je potřeba nastavit správné parametry
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec Jan Bauer

Je však potřeba nastavit takové parametry, které budou funkční a pomohou zaměstnavatelům a zaměstnancům překonat závažné hospodářské recese nebo pandemie, kterých jsme nyní svědky. Původní vládní návrh zákona o kurzarbeitu je paskvil, což uznal i Andrej Babiš a Jana Maláčová. 

 „ODS jednoznačně vznik kurzarbeitu podporuje a troufám si říct, že názory jednotlivých zástupců politických stran jsou podobné. Co si však myslet o vládním návrhu kurzarbeitu, když několik dnů poté, co byl představen veřejnosti, ho premiér Babiš prohlásí za nepovedený paskvil. Výsledkem ročního chaotického postupu vlády jsou dva konkurenční návrhy vládních stran, které si zástupci obou stran před zraky poslanců a veřejnosti vzájemně dehonestují. ODS představila několik vlastních změn a stále platí, že jsme připraveni najít rozumný kompromis a zákon urychleně schválit“, říká místopředseda výboru pro sociální politiku Jan Bauer.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Vy věříte, že v bitcoinové kauze přijde nějaké rozřešení?

Jako právnička, jaké zákony byly podle vás porušeny? Jaké tresty mohou padnout? Pochybil podle vás jen Blažek nebo i někdo další? Kdo případně? Já myslím, že problém je, že politici za svá rozhodnutí nenesou trestní odpovědnost, že když způsobí nějakou škodu, nemusí jí platit. Nebo se pletu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Herman (ANO): Ponižoval a nechal svléknout děti při výuce, veřejně odsouzen byl ale ten, kdo na to upozornil

9:05 Herman (ANO): Ponižoval a nechal svléknout děti při výuce, veřejně odsouzen byl ale ten, kdo na to upozornil

Pedagog při výuce pojal podezření, že ho studenti okradli, prohledal jim osobní věci a nic nenašel. …