Beitl (ODS): Kompenzace, zdá se, nejsou pro každého

01.12.2020 9:15

Už téměř dva měsíce mají podnikatelé z nařízení státu zavřené provozovny. Dva měsíce nemohou vydělávat, aby zajistili finance pro chod firem, své rodiny a výplaty pro zaměstnance.

Beitl (ODS): Kompenzace, zdá se, nejsou pro každého
Foto: archiv politika
Popisek: poslanec Parlamentu ČR Petr Beitl (ODS)
reklama

Vláda sice deklaruje širokou podporu, ale jak je to ve skutečnosti? Některé druhy podpory nejdou kombinovat.

Například kompenzační bonus pro živnostníky nemůže mít souběh s Antivirem, který je podporou mezd zaměstnanců. A i když se zdá být na první pohled jasné, že živnostník, který má zaměstnance a stát mu zavřel provozovnu, potřebuje na pouhé přežití oba druhy podpor, opak je pravdou. Musí si vybrat buď jedno nebo druhé.

A právě z tohoto důvodu v pátek kolega Vojtěch Munzar (ODS) podal v rámci projednávání novely zákona o spotřebních daních pozměňovací návrh, který by tuto nelogičnost narovnal a umožňoval souběh více kompenzací, tak jak velí logika nákladů podnikatele.

Bohužel podporu jeho návrh našel jen v opozičních lavicích a proto tato nespravedlnost, tato Sofiina volba, zda zvolit příjem pro sebe a své rodiny nebo podporu na platy pro zaměstnance, živnostníkům zůstává.

Příběhů o složitém rozhodování je hodně. Mnoho z těch, kteří stále nevěří tomu, že je vláda takto obelhala, se obrací na mě jako na poslance. Dotazy stále dostáváme i do Poradny pro podnikatele, kterou jsme v kanceláři ODS v Jablonci nad Nisou otevřeli ve spolupráci s naším kolegou a daňovým poradcem Borisem Pospíšilem už na jaře během první vlny koronaviru. 

Převzato z Profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpánek (Trikolóra): Kde jsi 18 let byla, Česká televize?

20:41 Štěpánek (Trikolóra): Kde jsi 18 let byla, Česká televize?

Vzpomínáte si, jak to bylo před 18 lety, když poslanecká sněmovna hlasovala o odvolání Rady pro rozh…