Bělobrádek: Je naprosto nepřijatelné, aby ministr vlády ČR zpochybňoval holocaust

03.09.2016 12:58 | Zprávy
autor: PV

Pavel Bělobrádek k výroku ministra Babiše o táboru v Letech

Bělobrádek: Je naprosto nepřijatelné, aby ministr vlády ČR zpochybňoval holocaust
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

Jistě se dá vytrhnout výrok z kontextu, dá se zkomolit. Vysvětlení pana Babiše mi ale přijde dost slabé, doufám,ze ho rozvine a skutečně odmítne podporu anticiganismu. Považuji za naprosto nepřijatelné, aby ministr vlády ČR zpochybňoval holocaust. Tábor v Letech byl součástí romského holocaustu, na který se od roku 1942 vztahovala stejná pravidla, jako na židovský holocaust. Slova, že v Letech šlo jen o tábor pro lidi, kteří odmítali pracovat, jsou cynickou urážkou všech zavražděných a mučených, všech obětí a jejich rodin.

Celá věc je o to nepochopitelnější, že vláda jedná o vystavění důstojného památníku obětem tábora v Letech, takže ministr financí musí dobře vědět, o co ve skutečnosti šlo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

K čemu jsou vyšetřovací komise?

Tvrdíte, že je chcete zřizovat třeba ke kauze Dozimetr, ale můžete uvést jeden příklad, kdy ustanovení komise bylo k něčemu dobré a komise něco vyřešila?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelení: Hostíme digitální giganty, ale nemáme na ně páky

22:01 Zelení: Hostíme digitální giganty, ale nemáme na ně páky

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k chybějícímu zákonu pro vymáhání povinností online…