Bělobrádek (KDU-ČSL): Krize trvá

10.07.2013 11:22 | Zprávy
autor: kdu.cz

I po jmenování vlády Jiřího Rusnoka trvá KDU-ČSL na tom, že cestou z politické krize jsou pouze nové volby. Žádné řešení přijaté na půdorysu současné politické scény není řešením dobrým, vnímáme tuto vládu pouze jako předstupeň řádných voleb.

Bělobrádek (KDU-ČSL): Krize trvá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

"Současná krize kolem vlády je jen pokračováním krize politických elit, které u nás vládnou od 90. let. Tato generace starých politických mazáků již nedokáže českým občanům přinést nic dobrého. Je třeba ji vystřídat, " říká předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

KDU-ČSL se obává, že čím déle se bude protahovat stávající krize a budou pokračovat spory mezi politickými stranami navzájem a mezi sněmovnou a prezidentem, tím více bude sílit beztak vysoká nedůvěra občanů v politiku i zastupitelskou demokracii. Řešením je podle Bělobrádka pouze zásadní změna, kterou mohou přinést jedině volby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Vojtěch Filip byl položen dotaz

Vy opravdu věříte tomu, že mají komunisté ještě nějakou budoucnost?

Vždyť vám nepomohlo ani přejmenování, do sněmovny jste se zas nedostali a teď nevím přesně, ale nemáte ani žádného senátora nebo třeba hejtmana. A myslíte, že by měl stranu vést někdo jiný než Konečná? Kdo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Evropská komise plánuje 2500 nových pracovních míst

19:05 Fiala (SPD): Evropská komise plánuje 2500 nových pracovních míst

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k plánu dalšího rozšiřování bruselské byrokracie