Bělobrádek (KDU-ČSL): Na komunální úrovni máme nejvyšší počet zastupitelů ze všech parlamentních stran

16.08.2018 20:50

KDU-ČSL sestavila pro podzimní komunální volby zhruba 1500 samostatných kandidátek. Zapojí se také do několika stovek koaličních kandidátek s místními nebo celostátními subjekty, uvedl po jednání celostátního výboru KDU-ČSL předseda strany Pavel Bělobrádek.

Bělobrádek (KDU-ČSL): Na komunální úrovni máme nejvyšší počet zastupitelů ze všech parlamentních stran
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

„Počet kandidátních listin se blíží 1 500. Toto číslo nezahrnuje koaliční kandidátky, které jsou pojmenovány jinak,“ uvedl Pavel Bělobrádek. Do koaličních kandidátek se lidovci zapojili ve stovkách obcí.

„KDU-ČSL má na komunální úrovni nejvyšší počet zastupitelů ze všech parlamentních stran. Důvěřují nám stovky tisíc voličů, proto volí lidovce do svých zastupitelstev. Naši komunální politici si vybudovali dobré jméno a silnou pozici. Voliči získali zkušenost, že umíme dobře pečovat o lidi, o rozvoj měst i venkova. Že dobře hájíme zájmy lidí. Nejlepší výsledky máme v obcích do 5 000 tisíc obyvatel. Zde chceme pozice udržet a potřebujeme posílit v okresních a statutárních městech, to je jedním cílů letošních komunálních voleb,“ dodává Pavel Bělobrádek.

Předseda KDU-ČSL také podotkl, že v některých malých obcích se strana potýká s nezájmem o zapojení do komunální politiky. „Problém je v těch nejmenších obcích, kde se úspěšný starosta po několika volebních obdobích rozhodl už nekandidovat a nenašel nikoho, kdo by starostu chtěl dělat,“ vysvětluje Pavel Bělobrádek. Situaci nešťastně zkomplikoval i zákon o střetu zájmů, který i od místních politiků vyžaduje zveřejnění majetkových poměrů. Stejné povinnosti tak platí pro vrcholné politiky a například radní malých obcí, kteří za svou funkci neberou žádný plat. To některé kvalitní kandidáty samozřejmě odrazuje. Podle Pavla Bělobrádka by měl stát vytvářet takové podmínky, aby lidé do komunální politiky chtěli vstupovat, nikoliv je nepřiměřenými nároky odrazovat.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hannig (APB): Chci prosadit Zákon o českém jazyce a kultuře

12:00 Hannig (APB): Chci prosadit Zákon o českém jazyce a kultuře

Komentář Petra Hanniga, lídra Aliance pro budoucnost v Královéhradeckém kraje kraji. S jakými tématy…