Berdychová (ANO): Kontrola dotací je jedním z největších problémů, s nímž se starostové potýkají

02.02.2016 10:55

Poslankyně Poslanecké sněmovny PČR Martina Berdychová (Východočeši) ve spolupráci s Krajským úřadem Královéhradeckého kraje iniciovala odborné setkání k novému zákonu o řízení a kontrole veřejných financí.

Berdychová (ANO): Kontrola dotací je jedním z největších problémů, s nímž  se starostové potýkají
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová
reklama

K účasti přizvala náměstka Ministerstva financí Tomáše Vyhnánka, který představí hlavní změny v zákoně. Dalším hostem bude náměstkyně Ministerstva pro místní rozvoj Olga Letáčková. Ta bude jednak prezentovat systém kontrol dotací EU v novém programovacím období, a zároveň přítomné seznámí s možnostmi, jak pro své obce získat finanční podporu z Evropské unie.

Setkání určené starostům obcí a měst se uskuteční v pondělí 8. února od 13.30 hod v sále Jana Letzela na Krajském úřadu Královéhradeckého kraje.

„Problematiku kontrol dotací vnímám jako jeden z největších problémů, s nímž se ve své práci starostové potýkají,“ uvedla poslankyně Martina Berdychová a dodala: „Považuji proto za přínosné, aby se k připravovanému zákonu mohli vyjádřit na základě svých zkušeností z praxe.“

V současné době se nový zákon, který by měl přinést zjednodušení při kontrolách dotací, včetně jejich duplicity, blíží k projednání v Poslanecké sněmovně a poté v senátu, kde ještě může doznat určitých změn.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: EU zase perlí. Dostala nápad - zavést novou daň

21:16 Senátor Valenta: EU zase perlí. Dostala nápad - zavést novou daň

Komentář na facebookovém profilu k nápadu Evropské unie