Berdychová (ANO): Mladí kuchaři kouzlí v nové kuchyni. Škola získala i novou počítačovou učebnu

05.02.2019 17:56

Kraj v novopacké Střední škole gastronomie a služeb dokončil projekt za 9,5 milionu korun. Nechal zrekonstruovat cvičnou kuchyň pro žáky oboru kuchař-číšník. Nově byla vybavena i počítačová učebna včetně zajištění připojení internetu v objektu školy.

Berdychová (ANO): Mladí kuchaři kouzlí v nové kuchyni. Škola získala i novou počítačovou učebnu
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová
reklama

„Gastro obory jsou v novopacké škole na velmi vysoké úrovni. Vypovídá o tom nejen řada medailí a titulů z mezinárodních soutěží, kterých se škola aktivně účastní, ale také skvěle připraveni absolventi, kteří ji opouštějí. Rekonstrukce, modernizace kuchyně a počítačové učebny stála 9,5 milionu korun. Kraj projekt financoval v rámci Integrovaného regionálního operačního programu a jeho průběh trval dva roky,“ řekla náměstkyně hejtmana Martina Berdychová pro oblast školství.

Projekt spočíval v rekonstrukci cvičné kuchyně, díky čemuž byla rozšířena o novou přípravnu zeleniny, masa a skladovacích prostorů. Zároveň je kuchyň vybavena novým varným ostrůvkem, myčkou na nádobí, plynovou troubou, kotlem, konvektomatem a chladicí skříní.

Vedle rekonstrukce cvičné kuchyně škola získala i nové počítače a nábytek. Žáci také mohou nově využívat rychlejší a kvalitnější připojení k internetu v objektu školy.

„Naši žáci získali do užívání špičkové zařízení, které splňuje nejnáročnější požadavky na moderní gastronomický provoz včetně hygienických nároků a požadavků. Bez podpory Královéhradeckého kraje a Centra investic, rozvoje a inovací bychom tento projekt zrealizovali těžko, za to velice děkuji,“ okomentoval užitečnost projektu ředitel školy Petr Jaroš a dodal, že škola připravuje pro následující školní rok nový obor s výučním listem sladovník-pivovarník.

V současném období Střední škola gastronomie a služeb nabízí pět oborů vzdělání s výučním listem a jeden obor vzdělání s maturitní zkouškou. Od roku 2008 se škola úspěšně zapojila do světových soutěžích cukrářů a kuchařů, například do Světové olympiády kuchařů a cukrářů a Světového poháru kuchařů a cukrářů, kde dosud získala 16 medailí (5 zlatých, 5 stříbrných a 6 bronzových).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Juříček (ANO) Je tu jistý malý prostor pro korupci, ale s tím se vláda popasuje

18:16 Juříček (ANO) Je tu jistý malý prostor pro korupci, ale s tím se vláda popasuje

Projev na 54. schůzi Parlamentu České republiky dne 7. července k návrhům k vládnímu návrhu zákona …