Berdychová (ANO): Využila jsem poslanecký týden nejen k získání podpisů pro Zlatou výzvu

12. 9. 2015 9:17

Poslankyně Martina Berdychová předloží návrh na navýšení částky na Program rozvoje venkova, a to ze současných navrhovaných 25 mil. Kč alespoň na 40 mil. Kč. Podporu pro svůj návrh získala u obcí, které v minulosti získaly titul Vesnice roku Královéhradeckého kraje. Tzv. Zlatou výzvu podpořili zástupci 17 "zlatých" obcí.

Berdychová (ANO): Využila jsem poslanecký týden nejen k získání podpisů pro Zlatou výzvu
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová
reklama

Až do roku 2012 Královéhradecký kraj neměl problém přispívat do Programu obnovy venkova minimální částkou 40 milionů korun.  Porozumění pro venkov měla především pravicová krajská vláda, ta současná už třetím rokem z finanční podpory ukrajuje o téměř polovinu.  S tímto přístupem zásadně nesouhlasí poslankyně PČR a krajská zastupitelka Martina Berdychová. 

Své výhrady formulovala v tzv. Zlaté výzvě, s níž po celý tento týden objížděla zástupce obcí, které v minulých letech získaly titul Vesnice roku Královéhradeckého kraje.

„Z vlastních zkušeností vím, jak se zejména v malých vesnicích tento program zúročil, kolik dobrých nápadů a projektů díky němu mohlo být realizováno, jak pozitivně ovlivnil život na venkově,“ říká někdejší dlouholetá starostka obce Holovous.

Na pondělním programu (14. 9.) krajského zastupitelstva bude projednávána finanční alokace ve výši 25 mil. korun. Poslankyně ale hodlá předložit nový návrh, který by na rozvoj venkova poslal celkem 40 mil. Kč.

O podporu pro navýšení této částky požádala sedmnáct „zlatých“ obcí, které v minulosti skvěle reprezentovaly náš kraj, mimojiné Deštnou v Orlických horách, Kuks, letošní vítěznou obec Stračov a samozřejmě Holovousy. 

„Využila jsem poslanecký týden nejen k získání podpisů pro Zlatou výzvu, ale zajímala jsem se také o to, co obce trápí, co je těší a co by bylo vhodné změnit. Až v pondělí se svým návrhem vystoupím na zastupitelstvu, uvidíme, zda kraj skutečně podporuje venkov, “ dodává lakonicky Martina Berdychová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS vyšle do boje o Senát lékaře Tomáše Kocourka

10:02 ODS vyšle do boje o Senát lékaře Tomáše Kocourka

Občanská demokratická strana bude v letošních volbách do Senátu v obvodu číslo 63 podporovat Tomáše…