Berdychová: Vzdáváme poctu Gočárově nadčasové architektuře školních budov

15.09.2020 5:34

Začala rekonstrukce vily, která je součástí hradeckého Gymnázia J. K. Tyla. Vila byla postavena ve 20. letech minulého století podle plánů slavného architekta Josefa Gočára a sloužila jako rodinný dům pro ředitele. Kulturní památce má její původní podobu vrátit investice za více než 12 milionů korun.

Berdychová: Vzdáváme poctu Gočárově nadčasové architektuře školních budov
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová
reklama

„Jsem moc ráda, že konečně dojde ke komplexní obnově areálu gymnázia dle návrhu Josefa Gočára a že i tímto dáváme poctu jeho nadčasové architektuře školních budov. Do projektu vzpomínkových akcí Fenomén Gočár se Královéhradecký kraj připojuje reálnou revitalizací ředitelské vily,“ říká náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast školství.

Anketa

Považujete Miloše Zemana za lháře?

21%
79%
hlasovalo: 15421 lidí

Stavební úpravy mají zachovat původní charakter a vzhled objektu včetně původního materiálového a barevného řešení, a navíc odstraní nevhodné úpravy z pozdější doby. Například všechna okna a dveře nahradí repliky těch původních nebo se vymění nevhodný obklad soklu.

Dále dojde k dispoziční úpravě vstupní haly a výměně podlahových konstrukcí, rekonstrukci stropů nad druhým nadzemním podlažím, výměně střešní krytiny a oplechování. Součástí stavebních prací je také provedení hydroizolace a rekonstrukce kanalizace, vody, elektrických rozvodů, ústředního topení a vzduchotechniky. Součástí zakázky jsou také parkové úpravy.

Vila má dvě nadzemní a jedno podzemní podlaží. Kryta je stanovou střechou s francouzskými taškami a prejzy na hřebenech. Její rekonstrukce začala během prázdnin a potrvá přibližně rok. Kraj za opravy zaplatí 12 milionů korun.

Hlavní budova hradeckého gymnázia prošla rozsáhlou rekonstrukcí v roce 2014 a přišla na téměř 100 milionů korun. Na zhruba dvě třetiny nákladů tehdy kraj získal dotaci z evropských fondů.

Mgr. Martina Berdychová

  • BPP
  • Místopředsedkyně hnutí Východočeši
  • vicehejtmanka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Čunek: Nic nebude zameteno pod koberec

14:19 Hejtman Čunek: Nic nebude zameteno pod koberec

Komentář na facebookovém profilu ke znečištění řeky Bečvy kyanidem, který zapříčinil masivní úhyn ry…