Berg (Zelení): Klimatická konference učinila drobné kroky vpřed, pro záchranu klimatu je to ale stále málo

15.11.2021 17:56 | Tisková zpráva

Zelení vítají pokrok, kterého bylo dosaženo na konferenci OSN o klimatu COP26 v Glasgow. Zlepšení emisních závazků některých zemí, nové mezinárodní iniciativy týkající se postupného ukončení těžby ropy a zemního plynu a dokončení souboru pravidel Pařížské dohody přiblížily svět o několik zoufale potřebných kroků k řešení klimatické krize.

Berg (Zelení): Klimatická konference učinila drobné kroky vpřed, pro záchranu klimatu je to ale stále málo
Foto: zeleni.cz
Popisek: Michal Berg

„I tak je ale výsledek zklamání. Situace je natolik vážná, že potřebujeme nikoli několik kroků správným směrem, ale rychlý běh věcí,“ uvedl spolupředseda Zelených Michal Berg.

„Navzdory intenzivnímu lobbingu ze strany fosilního průmyslu konečně mezinárodní smlouva jasně pojmenovává fosilní paliva jako problém. Je však nepřijatelné, že několik zemí včetně Číny, Indie a Íránu na poslední chvíli konečný text zmírnilo, aby se vyhnuly pevným závazkům ohledně postupného ukončení těžby uhlí,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

EU

Napsal jste to přesně, že se EU snaží být v ochraně životního prostředí lepší než zbytek světa. Já se ale ptám, k čemu to je? Hlavně když jak taky sám tvrdíte, je to na úkor nás všech, kdy na tu její politiku tvrdě doplácíme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová: Svátek demokracie na pražském zastupitelstvu

21:03 Kordová Marvanová: Svátek demokracie na pražském zastupitelstvu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k jednání pražského zastupitelstva