Berkovcová (ANO): Česká koruna je stabilní měna, která nám dlouhodobě slouží

14.05.2026 14:01 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k euru a české koruně.

Berkovcová (ANO): Česká koruna je stabilní měna, která nám dlouhodobě slouží
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Jana Berkovcová

Euro odmítáme. Ne proto, že bychom byli proti Evropě, ale proto, že by to dnes nebylo dobré pro Českou republiku ani pro lidi, kteří tady žijí.

Česká koruna je stabilní měna, která nám dlouhodobě slouží. Dává nám možnost reagovat na vlastní ekonomickou situaci a držet v rukou nástroj, kterého se rozumný stát v nejisté době nevzdává.

Máme jiné mzdy, jiné ceny a jiné problémy než řada zemí eurozóny. Přijmout euro by dnes znamenalo vzdát se části ekonomické suverenity a doufat, že to dopadne dobře. To není odpovědná politika.

Nejdřív potřebujeme silnější ekonomiku, vyšší mzdy, dostupnější život a stabilní veřejné finance. Do té doby platí jasně: euro ne. Českou korunu si musíme chránit.

Mgr. Barbora Rázga byl položen dotaz

Airbnb

Tady je nedostatek bydlení, za to dost nabídek Airbnb. Nemyslíte, že na tom je něco špatně|? Hotelů, penzionů atd. máme dost. Já chápu, že si někdo chce přivydělat třeba přes Airbnb, ale jak pak vyřešit bytovou krizi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Diskuse obsahuje 2 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Poslanecká sněmovna odsuzuje kategoricky jakékoliv projevy historického revizionismu

16:04 Okamura (SPD): Poslanecká sněmovna odsuzuje kategoricky jakékoliv projevy historického revizionismu

Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 14. května 2026 ke stanovisku vládní koalice ke sjezdu Sude…