Dnešní EU prochází několika krizemi
Krize hospodářská - se po roce 2007 přelila z USA do EU a s jejími následky se potýká dosud. Jejím největším následkem je dramatické zvýšení nezaměstnanosti a počet občanů, žijících na pokraji bídy. Nejvyšší nezaměstnanost je ve Španělsku (až 24%), přičemž nezaměstnanost mladé generace dosahuje až neskutečných 40% populace.
Krize hypoteční – spočívá v neúměrném zadlužení rodin, které nejsou schopny splácet své úvěry (lidé přišli o zaměstnání) u bank na pořízení bydlení, přičemž banky překročily únosnou mez v poskytování hypotečních úvěrů na tolik, že se dostaly do situace, kdy už nebyly schopny plnit své závazky. Lidé se dostávají do dluhové pasti a do rukou vymahačů a exekutorů.
Krize dluhová – je výsledkem špatného hospodaření politiků s penězi daňových poplatníků, vybraných ve stále se zvyšujících daních. Nejvyšší zadlužení států EU je hlavně na jihu Evropy – Řecko, Itálie, Španělsko a Portugalsko.
Krize morální – spočívá v úpadku morálky a etiky vládnoucích skupin a jednotlivých evropských politiků – vysoká korupce, nadřazenost občanům, amorální osobní život a předpojatost vůči alternativním politickým směrům a přímé demokracii. Jediným státem v Evropě, který se může pyšnit úspěšnou přímou demokracií je Švýcarsko, které mimochodem není členem NATO a EU.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Bezák - profil