Nikdo se zatím seriozně nezabýval porovnáváním kladů a záporů členství ČR v EU a v NATO. Kladem pro mladou generaci - studenty - určitě bylo otevření hranic. Záporem je zneužití otevření hranic nelegálními uprchlíky, kvůli kterým je Řekům, Italům a Němcům ve vlastní zemi už těsno a snaží se přehodit jejich "horký brambor" pomocí kvót na východoevropské země, a to včetně naši ČR. Kladem byly evropské dotace, a to jen do té doby než nám zničily české zemědělství. Kladem jistě by bývalo nejen svobodné cestování po zemích EU, kdyby na to z podprůměrných mezd (třetina výše německých mezd) 90 procent českých občanů mělo.
Po brutálním zmasakrování pokojných Katalánců, kteří chtěli svobodně v referendu se vyjádřit k otázce vyhlášení nezávislosti jejich země na Španělsku, a po reakci vrcholných politiků EU je zřejmé, že EU není ani humánní ani pro lidsko-právní, za kterou se pseudohumanisticky vydávala ve vztahu ke kosovským Albáncům a k nelegálním migrantům. Co je vlastně podle Bruselu legální? Přijímat nelegální migranty z Afriky a Blízkého východu a přitom brutálně mlátit původní katalánské občany do krve? Legální je násilné odtržení Kosova od Jugoslávie, pomocí humanitárního bombardování letadly NATO (hlavně USA), i když bylo protiústavní a letecký a raketový útok na Jugoslávii byl proti mezinárodním pravidlům? A na druhé straně je legální brutální mlácení starých lidí a žen, mimo jiné občany Katalánska, a střílení po nich zakázanými gumovými projektily? Kde to jsme? Jsme ve spolku s ďáblem?
Já teda rozhodně jsem proevropský, ale představa o Evropě sadistických a brutálních zásahů proti občanům EU represivními složkami kteréhokoliv z členů EU a slovní podpora vrcholných představitelů Evropské unie tohoto vysoce "profesionálního" zákroku, mne nutí se zamyslet, zda je toto ten skutečně vysněný spolek, jenž bude humánním a lidsko-právním pilířem v dnešním nebezpečném světě. Mnoho mých přátel a známých projevilo zhnusení ze zákroků španělské policie a z reakcí EU na katalánskou krizi. Češi a Slováci mají zkušenosti ze zásahu československých bezpečnostních sil na Národní třídě před 28 lety a podivují se, že v tzv. demokratickém a svobodném světě je vůbec něco takového možného v 21. století, kdy ještě s mnohem větší intenzitou a větší brutalitou se museli Katalánci setkat v roce 2017 v katalánských ulicích a volebních místnostech.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV