Bezecný (KDU-ČSL): Co s paní Pekarovou?

10.01.2022 20:41

Paní Pekarová nemá patrně potřebnou odbornost ani odvahu, aby mohla zastávat vládní funkci. Klidné místečko našla v Poslanecké sněmovně. Uvedla se nehorázným vměšováním do záležitostí sousedního státu.

Bezecný (KDU-ČSL): Co s paní Pekarovou?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo KDU-ČSL

Výrok paní Pekarové o vyhnání Babiše v Čechách a podobném úkolu Maďarů vůči svému premiérovi Orbánovi považuji jednak za urážku významné části českých občanů (ANO mělo kolem 27 % hlasů) a jednak za vměšování do vnitřních záležitostí sousedního Maďarska a porušení diplomatického protokolu. 

Anketa

Jste pro zrušení covid pasů, tedy pro to, aby neočkovaní mohli volně chodit kamkoliv?

89%
9%
hlasovalo: 24379 lidí

Největší ostudu si ovšem utrhla Pekarová sama. Ukazuje se, že nejenže patrně nemá na jakoukoliv vládní pozici, ale nemá ani na odpovědné místo v čele Poslanecké sněmovny. Za koho vlastně paní Pekarová mluví? Jsou její slova oficiálním názorem vlády České republiky? Je tato urážka sousedního premiéra také názorem  KDU-ČSL, jež je její součástí? Je takový výrok dokladem slibu premiéra Fialy snažit se občany spojovat a nikoliv rozdělovat?

Připojuji se k Václavu Klausovi, paní Pekarová by měla rezignovat nejen na předsednictví Poslanecké sněmovny, ale i na poslanecký mandát vůbec.

Maďarsko zahájilo svůj protikomunistický reformní proces daleko dříve než Česká republika a myslím, že nemá zapotřebí poslouchat poučky o tom, jaké státy by měly tvořit Evropskou unii. Strana Fidesz rozjížděla činnost v době, kdy my jsme ještě provolávali jednotu se Sovětským svazem na věčné časy.

Mimochodem, takovou nehoráznost, jakou si dovolila paní Pekarová ve vztahu k maďarskému premiérovi, si nedovolil ani takový slon v porcelánu jakým byl třeba Harold Wilson ve vztahu k rhodeskému premiérovi Smithovi po svém vítězství ve volbách v roce 1964. Labourista Wilson jen naznačil, že Rhodesia nemá jen Smithe, ale také Whiteheada, Welenského nebo Todda, ale i pouhý náznak občanům pouze přimknul většinu elektorátu k premiérovi Smithovi a příkop mezi Wilsonem a Smithem se už nedal zakopat. O rok později došlo k jednostrannému vyhlášení nezávislosti Rhodesie na Spojeném království.

Tak jenom věřím, že podobné arogantní nesmysly ze strany našich vrcholných představitelů nepovedou k vytvoření podobného příkopu mezi Českem a Maďarskem nebo  příkopů s jinými státy.

Převzato z Profilu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: První desítka kandidátů do nadcházejících eurovoleb

23:08 DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: První desítka kandidátů do nadcházejících eurovoleb

Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT představila první desítku svých kandidátů do eurovole…