Blaha (ODS): Horlivá ČSSD střílí v kauze špatného prodeje pozemků do vlastních řad

26.01.2016 7:33

Někdy to tak bývá, že někdo ve své horlivosti vylije vaničku i s dítětem. Pěkným příkladem toho je současná situace kolem dvanáct let starého prodeje pozemků města podnikateli Pavlovi Pokornému.

Blaha (ODS): Horlivá ČSSD střílí v kauze špatného prodeje pozemků do vlastních řad
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha ODS)

Nejprve v krátkosti fakta. Město neuspělo u soudu ve sporu o náhradu škody za to, že podnikatel Pokorný nepostavil podle dohody dětské hřiště. To bylo součástí vyrovnání za to, že město prodalo v roce 2004 podnikateli výhodně pozemky. Město od té doby vede nesplněný Pokorného slib jako pohledávku v účetnictví a na současné vedení spadnul úkol situaci dořešit. Radnice usilovala o dohodu s podnikatelem, to se nicméně kvůli jeho přístupu nepovedlo. Kauza tak skončila u soudu a ten rozhodl ve prospěch pana Pokorného.

Opozice v čele se zastupitelem za ČSSD Antonínem Seďou nyní žádá, aby město pokračovalo v soudním sporu a vyzývá k hledání a potrestání viníka, který celou věc způsobil. Dalo by se říct, že opozice dělá svou práci.

V tomto případě jde však o střelbu do vlastních řad. Nesporným faktem totiž je, že odpovědnost za smlouvy týkající se sporného prodeje pozemků má členka ČSSD Hana Doupovcová. Ta v té době měla jako místostarostka města na starosti resort správy majetku a byla zároveň předsedkyní komise pro nakládání s majetkem města.

Nedávný soud rozhodl v neprospěch měst zejména proto, že podmínka, se kterou tenkrát zastupitelé prodej pozemků schvalovali, tedy vybudování hřiště za minimálně 800 tis. Kč se vůbec nedostala do kupní smlouvy. Chybu napravovaly až následně schvalované smlouvy. Pochybení paní Doupovcové tedy spočívá v tom, že nezabezpečila promítnutí zásadní podmínky pro převod pozemků do první smlouvy.

Pro ČSSD není tedy nic jednoduššího, než aby po viníkovi zapátrala ve své vlastní straně. Jsem zvědavý, zda budou pan Seďa a jeho spolustraníci stále tak horliví a přijdou brzy s odhalením toho, jak celá kauza vznikla. Bude to těžké. Mimo jiné také díky faktu, že úředníci, kteří měli v té době smlouvu na starosti,  už na úřadě nepracují. To by se ale mohlo někomu hodit, když na to přijde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kubalčík (KONS): STAN by měli požadovat předložení čistého lustračního osvědčení

22:10 Kubalčík (KONS): STAN by měli požadovat předložení čistého lustračního osvědčení

Konzervativní strana vyzývá hnutí STAN k přehodnocení rozhodnutí jednat o podmínkách podpory vlády A…