Bláha (SPD): Ceny potravin raketové rostou, kvalita stále nízká

28.07.2021 10:53 | Komentář

Naši zemědělci dostávají zhruba čtyřikrát menší dotace, než ti ve „starých“ zemích EU, tím pádem nejsou schopni dostatečně konkurovat a potraviny musíme nakupovat právě od královsky dotovaných zemědělských podniků ze zemí, které EU fakticky ovládají.

Bláha (SPD): Ceny potravin raketové rostou, kvalita stále nízká
Foto: linkedin.com
Popisek: Libor Bláha

V posledních dvou letech několikanásobně vyrostla v našich obchodech cena potravin. V některých komoditách jsme předstihli naše západní sousedy i více než dvojnásobně, navíc výplaty občanů ČR jsou běžně mnohonásobně nižší.

 

Naši zemědělci dostávají zhruba čtyřikrát menší dotace, než ti ve „starých“ zemích EU, tím pádem nejsou schopni dostatečně konkurovat a potraviny musíme nakupovat právě od královsky dotovaných zemědělských podniků ze zemí, které EU fakticky ovládají. Dalším problémem je kvalita, dříve naše jídlo vonělo a chutnalo, kdežto státy EU k nám vozí jen předražený odpad, který by u nich doma neprodali, proto ho chemicky ošetří a vezou klidně přes celou Evropu.

 

Prodej těchto „potravin“ v drtivé většině probíhá prostřednictvím obchodních řetězců, které mají vlastníky právě ve „starých“ zemích EU a tím pádem se jejich zisky vyvádějí do zahraničí a jediný kdo na tom tratí jsou Česká republika a její občané.

 

Řešením je vrácení zemědělské politiky znovu do rukou České republiky, dále podpora českých zemědělců, venkovské infrastruktury a ochrana nejzákladnějších komodit tak, aby byly přednostně v regálech obchodů a na našich stolech kvalitní potraviny od místních chovatelů a pěstitelů a ne šmejdy z dovozu.

 

(převzato z Profilu)

Článek byl převzat z Profilu Mgr. Libor Bláha, MBA

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Molnár (ČSSD): Hlas pro ČSSD jako dík Janě Maláčové

16:31 Molnár (ČSSD): Hlas pro ČSSD jako dík Janě Maláčové

Můžeme formulovat deset nebo dvacet důvodů proč volit v říjnových volbách do poslanecké sněmovny ČSS…