„Cochemská praxe představuje systém interdisciplinární spolupráce mezi profesemi, které se podílejí na řešení rodičovského konfliktu. Hlavními aktéry jsou přitom soudci, advokáti, pracovníci orgánů sociálně-právní ochrany dětí, psychologové, mediátoři a další specialisté spolupracující s dětmi a jejich rodinami," vysvětlila Michaela Blahová, radní pro sociální záležitosti, neziskový sektor a rodinnou politiku.
„A právě o to nám jde: seznámit se s touto praxí, aby se podařilo co nejrychleji řešit případné spory rodičů, které jsou mnohdy zvyšovány vlivy jejich okolí, ale naopak aby se posílila odpovědnost obou rodičů ke svým dětem. Cílem je předejít eskalaci konfliktu a co nejrychleji nalézt vzájemnou shodu. Tyto principy jsou v zájmu nezletilých dětí, aby se předcházelo jejich traumatizaci dlouhodobým napětím mezi rodiči. Z tohoto důvodu se domníváme, že využití Cochemského modelu by bylo prospěšné i ve Zlínském kraji," řekla Michaela Blahová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV