Blažek (VV): Budeme volit odpůrce obchvatu Firbase, anebo kverulanta Kacetla?

07.10.2014 9:23 | Zprávy

Komunální a senátní volby jsou již za pár dní a místní voliče čeká poměrně široký výběr kandidátů. Dva z nich se mi jeví trochu podezřele. A o kom je tu řeč?

Blažek (VV): Budeme volit odpůrce obchvatu Firbase, anebo kverulanta Kacetla?
Foto: veciverejne.cz
Popisek: Jan Blažek

Je to velmi jednoduché. Zdejší hnutí Ano bude líp nám nabízí kandidáta do Senátu ČR Jiřího Firbase, kterého mnozí neznalí vnímají jako nezaujatého a zdejšími poměry nedotčeného kandidáta, který zde nemá nijaké vazby, a tudíž by měl být vhodným reprezentantem okresu Znojmo. A v tom je největší potíž.

Pan Jiří Firbas je se Znojmem svázán víc, než mnozí tuší. Trochu nadneseně se dá říct, že pan Firbas je mozkem sdružení Obchvat, které velmi úspěšně již dlouhou dobu blokuje dostavbu znojemského obchvatu, a díky znalostem a umu pana Firbase se toto kontraproduktivní dílo velmi daří. Bohužel, v neprospěch obyvatel Znojma. A toto má být náš zástupce v Senátu, který dlouhodobě městu přitěžuje?

Rozhodně však pro „zajímavé“ osoby nemusíme chodit k přespolním. I v řadách stávajících zastupitelů máme na výběr. Například známý opoziční kverulant Jiří Kacetl - kritizující všechno a všechny (naposled umístění portrétu prezidenta Miloše Zemana na školách) - se opět uchází o zastupitelské křeslo a prý snad dokonce pomýšlí na post nejvyšší, tedy na křeslo starosty města Znojma!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

19:11 Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…