Blažková (SPO): Odkoupení vepřína v Letech? O nás bez nás

28.08.2017 12:06 | Zprávy
autor: PV

Strana Práv Občanů - Ústecký kraj se důrazně ohrazuje proti jednání ministra kultury D. Hermana ve věci odkoupení vepřína v Letech.

Blažková (SPO): Odkoupení vepřína v Letech? O nás bez nás
Foto: spoz.cz
Popisek: SPO

Opět se jedná o nás bez nás. Lidé nesmějí znát cenu odkupu, bourání, výstavby a posléze i nového pamětního místa. Není ani definován rozsah dalších prací, provozní náklady budoucího památníku. Ministři si musí konečně uvědomit, že občan má právo vědět, za co jím zvolení zástupci utrácejí stovky milionů korun v době, kdy se ve finančních sbírkách a sběrem víček shromažďují peníze pro záchranu životů nemocných dětí a jiných potřebných.

Pan Herman utratí stamiliony za  prázdné gesto. Památník obětem romského holokaustu stojí a je důstojný. Nikdo rozumný nemůže zpochybňovat romský holokaust a úctu jeho obětem, ale v tomto případě je to gesto prázdné, neprůhledné a populistické.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Zuzana Mrázová byl položen dotaz

Catering

Tvrdíte, že jste catering za skoro 20 mega podědila po předchozí vládě, ale smlouvu jste podepsala vy. Proč? Proč podepisovat něco, s čím máte problém? Co by se stalo, kdybyste ji nepodepsala? Byly tam třeba nějaké sankce nebo něco podobného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelení: Ničení národních parků i oslabení ČHMÚ. Ministr musí vysvětlit rozvrat svého resortu

12:27 Zelení: Ničení národních parků i oslabení ČHMÚ. Ministr musí vysvětlit rozvrat svého resortu

Ministerstvo životního prostředí čelí bezprecedentnímu rozvratu. Škrty v rozpočtech národních parků,…