Bondarenková (SPD): Nejlepší seznam oceněných 28. října, pro minulost, přítomnost i budoucnost

30.10.2020 9:45

Pan prezident právě odkryl osobnosti vyznamenané u příležitosti státního svátku 28. října. Před 102 lety došlo k založení Československa a letos podstupujeme jednu z největších zkoušek v 21. století. Doufám, že v ní nakonec obstojíme se ctí.

Bondarenková (SPD): Nejlepší seznam oceněných 28. října, pro minulost, přítomnost i budoucnost
Foto: archiv
Popisek: JUDr. Vladimíra Bondarenková, členka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), specialistka na mezinárodní a evropské právo
reklama

Pan prezident, Ing. Miloš Zeman, letos velmi silně akcentoval to, co se právě děje. Kromě klasických oceněných in memoriam nebo různých veteránů a umělců, dává najevo silný názor na aktuální dění. Vybral oceněné z mnoha oborů, které byly významně zapojeny do boje s COVID-19 od zdravotníků, přes hasiče, policisty a vojáky až po zrovna končícího ministra zdravotnictví, Romana Prymulu. Životopisy všech oceněných jasně říkají, že jsou to lidé, kteří pro Českou republiky a její občany něco významného vykonali, věnovali tomu velké osobní úsilí.

Anketa

Zaslouží si herec Josef Dvořák státní vyznamenání?

88%
12%
hlasovalo: 17628 lidí

Jde o velice dobře vybrané osobnosti, to je zatím asi nejlepší seznam oceněných od sametové revoluce vůbec. Vysvětlím proč. Jako jasná linie se výběrem vyznamenaných táhne nejen minulost a přítomnost, ale i budoucnost. Tedy jsou oceněni i lidé, kteří už něco významného vykonali, ale hlavně mohou pomoci do blízké i vzdálenější budoucnosti. Včetně vietnamské komunity u nás, Slováků, Izraele, odborníků na jaderné elektrárny, hasičů, vojáků, policistů, Ústavního soudu, právníků apod. Pan prezident dokonce pozapomněl na názorové rozdíly v posledních letech třeba s předsedou Ústavního soudu, Pavlem Rychetským, a ocenil ho za jeho celkovou činnost pro stát.

Tenhle seznam se bude některým médiím těžko kritizovat, už rovnou tuším, kam se zaměří, i když podle mne neoprávněně (ministr, ředitel elektrárny). Je ohromná škoda, že se ceremoniál letos nemůže konat na Hradě za přítomnosti všech oceněných (případně jejich zástupců). Tito lidé by si zasloužili zažít už letos svůj okamžik zasloužené slávy. Příští rok už to nebude ono a někteří se ho nemusí dožít, což by bylo smutné. Doufejme, že k tomu nedojde a za rok s velkou slávou, která jim nahradí roční čekání, si půjdou pro své vyznamenání.

Skvělá práce, pane prezidente.

(převzato z Profilu)

ArticleDetailRelatedProfileArticleLinkTitle JUDr. Vladimíra Bondarenková

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ferjenčík (Piráti): Paní ministryně by mohla přimhouřit oko

16:05 Ferjenčík (Piráti): Paní ministryně by mohla přimhouřit oko

Projev na 74. schůzi Poslanecké sněmovny 26. listopadu 2020, návrh změny zákona o spotřebních daních…