Bubeníček (KSČM): Tunel u Bíliny? Snad se naši vnuci dočkají

20.09.2024 8:02 | Monitoring

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k tunelu u Bíliny.

Bubeníček (KSČM): Tunel u Bíliny? Snad se naši vnuci dočkají
Foto: Redakce
Popisek: hejtman Bubeníček (KSČM)

Tunel? Snad se naši vnuci dočkají. Na středečním jednání městského zastupitelstva v Bílině se řešil stav přípravy tunelu pod Bílinou, který by městu ulevil od intenzivní dopravy a řidičům ušetřil čas na cestě mezi Mostem a Teplicemi. Průjezd Bílinou je jedním z několika zbývajících úzkých hrdel na důležité podkrušnohorské silnici číslo 13.

V osmdesátých letech byl naplánován nový průtah městem. Ovšem po převratu ho OF okamžitě odmítlo. Obchvat města, o kterém se hovořilo od devadesátých let, byl ŘSD zamítnut. A tak když jsem byl starostou, navrhl jsem v roce 2017 ŘSD tunelovou variantu, asi poslední možnost. Nazval jsem ji varianta Z, v abecedě bez háčku již jiné písmeno není, poslední možnost. Podle připraveného materiálu se o realizaci návrhu začalo reálně jednat v roce 2021. A od té doby? Nic. Jsme stále na začátku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Šlo podle vás o jasný komplot Blažka již od počátku?

Aspoň podle toho, na co v tomto článku poukazujete, jestli to je teda pravda, tak o co jiného šlo? A stačí podle vás to, že Blažek rezignoval? Není už toto protizákonné? https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Kordova-Marvanova-Ministerstvo-zatajilo-dulezity-dukaz-775472

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Žádné vyvlastňování nezateplených domů nehrozí

22:31 Farský (STAN): Žádné vyvlastňování nezateplených domů nehrozí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům Andreje Babiše o Green Dealu, Fit for 55 a …